Drugi dzień festiwalu 'Wschód Kultury - Inne Brzmienia' upłynął pod znakiem prezentacji dorobku założonej przez Markusa Detmera niemieckiej oficyny Staubgold. Firma rozpoczęła swoją działalność w 1998 roku, stawiając przede wszystkim na muzykę elektroniczną i eksperymentalną. Dzisiaj może poszczycić się ponad 130 wydawnictwami.
W czwartek w Lublinie wytwórnię Staubgold reprezentował m.in. projekt Aksak, którego założycielami są Jaki Liebezeit (jeden z najlepszych perkusistów na świecie) oraz Holger Martin (mistrz perkusjonaliów). Artyści zaprosili do współpracy gitarzystę Jozefa Suchego.
Połączenie jazzu, elektroniki, rocka i współczesnych brzmień to już specjalność formacji Kammerfliemmer Kollektief, której koncert był najciekawszym wydarzeniem drugiego dnia imprezy. Formacja z Karlsruhe łączy w swojej twórczości jazz, muzykę współczesną, elektronikę, ale też brzmienia rockowe czy noise.
Ostatnim reprezentantem Staubgold był sam Markus Detmer (aka Monsieur Croque), który podczas Innych Brzmień zaprezentował przekrojowy set swojej wytwórni.
W piątek na festiwalu zagrają m.in. Kazik Staszewski i kwartet Proforma oraz brytyjski zespół UK Subs.
Wszystkie komentarze