Więcej
  Komentarze
  Trzeba uczciwie przyznać, że robi duże wrażenie. A panorama z 15 piętra będzie nieziemska. Zabrakło tylko informacji, że budynek powstanie w miejscu obecnego parkingu hotelu Mercure.
  @dreamliner_z_luz Cmentarza to tam nie ma jakiegoś?
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Świetny budynek na miarę Stolicy Wschodniej Polski :)
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  55 m. ściana zamykająca perspektywę Krakowskiego Przedmieścia; 55 m, a za nią XVII KUL; 55 m zachodnia pierzeja Placu Teatralnego, w którym dzisiaj dominuje monumentalna ściana CSK, dostaje od miasta zgodę na realizację. To świadczy, o kulturze - braku kultury - miejskich architektów, którzy nie czują, bo są czymś zaślepieni, a na pewno niedokształceni w sztuce architektury i urbanistyki, które to sztuki wymagają by nowy obiekt nawiązywał do otoczenia zarówno formą, jak i funkcją. Ale to świadczy również o braku kultury władz miasta, z prezydentem na czele, dla których to o czym napisałem wcześniej nie ma żadnego znaczenia. Zbliżają się wybory samorządowe i muszę zrobić co będę mógł, że dzisiejszej władze miasta z prezydentem na czele, i lubelscy, dzisiejsi architekci zostaną pozbawieni wpływu na obraz Lublina. Liczę na wsparcie ze strony Pani Nadredaktor co ma duszę tkliwą co się wszelaką pięknością zachwyca, i którą z miejscem Placu Teatralnego łączą nostalgiczne wspomnienia.
  @ks51 W tym mieście czego by nie zbudowano to i tak będzie źle. Przestaje się dziwić, że np: taki Wasilewski bał się czegokolwiek dotknąć. Szczęście w nieszczęściu, że Żuk ma jaja bo inaczej Lublin dalej byłby zapyziałym skansenem.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  Teraz wiemy jaki cel przyświeca projektowi nowego Studium, bo pod rządami nadal obowiązującego będzie to tylko i wyłącznie nielegalna inwestycja. Znamy zapisy projektów nowego Studium, która mają zalegalizować tego typu przedsięwzięcia ale jak na razie będzie to 3. razy więcej niż powalają na to zasady planowania i zagospodarowania przestrzennego. Idę o zakład, że gdyby nie współwłaściciel tego terenu, a zarazem potencjalny deweloper nie był powołanym przez prezydenta doradcą, to z 3. krotnego przekroczenia wskazań obecnego Studium, by nie było. Jeżeli nowe Studium nie zostanie przez Radę Miasta uchwalone, to będzie to kolejna budowa, która trzeba będzie wpisać do skansenu realsocjalizmu. Na zdarowie!
  @andrzej.filipowicz Zgłaszam twój wpis do moderacji. Tego się nie da czytać na trzeźwo.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @bob2436 Ha! Brakuje otwartej i oficjalnej cenzury prewencyjnej oraz pełnej możliwości "zapisu na nazwisko" ?
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @andrzej.filipowicz "Ha! Brakuje otwartej i oficjalnej cenzury prewencyjnej oraz pełnej możliwości "zapisu na nazwisko" ?" walnij jeszcze jedną lufę na śniadanie, to ufoludki w tym spisku też będą...
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @i-tyle Odnoszę dziwne wrażenie, że pan Filipowicz jest albo lekko niedorozwinięty albo wiecznie otumaniony jakimiś lekami.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @dreamliner_z_luz jego postom zawsze towarzyszy ten "wtajemniczony niepokój", wie coś, na pewno jest to efektem jakiegoś spisku, ktoś się z kimś w ukryciu umawiał, żeby tylko wydymać (tutaj pewnie jacyś bogobojni i prości obywatele, którzy nawet pojęcia nie mają na czym opiera się ten zgniły świat), ale nie do końca chce powiedzieć. Jeśli artykuł dotyczyłby sracza w Saskim, to pewnie też pojawiłaby się gotowa teoria na temat tego kto w tym sraczu oszukiwał, kto się obłowił, a kto wie coś, o czym wszyscy wiedzą, ale nikt tego głośno nie powie:) A może to tylko moje mylne wrażenie:)
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @i-tyle Niestety, to nie tylko twoje wrażenie. O bombie termobaryczej pan Filipowicz zapewne wiedział długo przed komisją Macierewicza. W spiskowaniu nie ma sobie równych. Tylko szkoda, że nikt poza nim tychże spisków nie dostrzega. To jest ewidentnie jakaś choroba ale lekarzem nie jestem, więc konkretną diagnozę sobie odpuszczę.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Nie żebym się czepiał, ale w tym miejscu jest teraz skwer biskupa Życimskiego. Co na ten bezbożny pomysł powie lubelski PiS, a co lubelski aktyw z opus dei? To nie podpada pod obrazę uczuć religijnych?
  @bob2436 Wg wizualizacji budynek nie znajduje się z miejscu skweru, ale parkingu hotelu Unia (tj. d. Unia). Inna rzecz, gdzie hotelowi goście będą teraz parkować...
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @czajniczek_russella Być może na którejś z 4 podziemnych kondygnacji ww. apartamentowca? Istnieje też możliwość, że Mercure również postawi na podziemny parking - właściciel zdaje się jest ten sam.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Będzie może ekskluzywny lupanar.
  @dziki_truten Na szczęście nie ma obowiązku kupowania tych mieszkań.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Czy lokatorzy tego ekskluzywnego budynku będą w stanie tolerować ewentualne imprezy na placu przed CSK?
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Nie ma to jak luksusowe życie w spalinie, korku i hałasie
  @qqben Napisała jedna z osób, która codziennie przebija się autem z dalekich przedmieść do centrum , powodując spaliny, korki i hałas...
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  @czajniczek_russella Nie pracuję w mieście a autem jeżdżę jak muszę. Tylko że Ty wiesz wszystko lepiej.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0