Budowa rozpocznie się w sierpniu. Obiekt ma mieć 15 kondygnacji i pomieścić 191 mieszkań. Za największe z nich trzeba będzie zapłacić ponad 2 mln zł. Za to będzie możliwość zamówienia śniadania do swojego mieszkania. W każdej chwili będzie można też zlecić sprzątanie.
Unia Art Residence jest inwestycją spółki DWP. Deweloper reklamuje ją pod hasłem 'Standard, jakiego w Lublinie jeszcze nie było'. Budynek stanie pomiędzy placem Teatralnym a hotelem Mercure Lublin Centrum (dawną 'Unią'). Niższe kondygnacje zajmą apartamenty hotelowe 1-, 2- lub 3-pokojowe. Na wyższych kondygnacjach powstaną mieszkania o powierzchniach od 23 do 90 m kw. Najwyższe piętro zajmą luksusowe 125-metrowe penthouse'y. Te najbardziej prestiżowe będą miały ponad trzy metry wysokości.
Projekt budynku to efekt pracy projektantów z pracowni Studio 3 prowadzonej przez architekta Jerzego Korszenia. - Stworzyli budynek, który w nowoczesnej, przeszklonej bryle skrywa imponujące rozwiązania przestrzenne oraz technologiczne, jak również gustowną estetykę wnętrz - mówi Marta Hordyj z TBV, spółki, która prowadzi sprzedaż.
Inwestor zapewnia, że obiekt ma wyróżniać nie tylko lokalizacja w samym centrum miasta, ale też wysoki standard. Bryłę budynku zdominują przeszklenia, które oprócz funkcji estetycznej mają dać dobre nasłonecznienie wnętrz i zapewnić widok na Ogród Saski i plac Teatralny. Z wyższych pięter natomiast będzie można podziwiać panoramę Lublina. Do wykończenia użyte zostaną szlachetne i dobrze starzejące się materiały, takie jak kamień czy beton architektoniczny, które dobrze łączą się ze szkłem.
Mieszkańcy apartamentowca 24 godziny na dobę będą mogli korzystać ze strefy relaksacyjno-sportowej na parterze. Będzie to jedyna inwestycja mieszkaniowa w Lublinie z basenem. W kompleksie rekreacyjnym znajdzie się też sauna, jacuzzi oraz siłownia. Efekt luksusowego wnętrza wypoczynkowego ma nadać połączenie elementów kamiennych z drewnem.
Będzie też całodobowa recepcja. Wszyscy goście będą anonsowani, a zarządzanie kluczami i przesyłkami ewidencjonowane.
Z kolei usługa 'room service' da możliwość zamówienia śniadania lub każdej innej pozycji z menu restauracji hotelu Mercure poprzez interkom do swojego mieszkania. W każdej chwili będzie można też zlecić sprzątanie pokoju.
Budynek zostanie wyposażony w monitoring, który obejmie wejścia do budynku, windy, korytarze, klatki schodowe, siłownię, kondygnacje podziemne oraz teren przed budynkiem. W garażu podziemnym zostanie wydzielone specjalne miejsce, w którym właściciele aut z napędem elektrycznym na miejscu naładują swoje pojazdy.
Planowane oddanie inwestycji do użytku: koniec 2019 roku. Ceny w Unia Art Residence wahają się od 7,3 tys. do 16,5 tys. zł za metr.
Wszystkie komentarze