Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Ładne fotki, ładne wykonanie, podoba mi się , bywałem tam w latach 2000-2008 zmiany ogromne na plus, malkontentów nigdy nie brakuje. Przydałoby się więcej opisów na poszczególnych fotach, poprawiłoby znacznie reklamę Lublina przecież nie wszyscy mieszkają w Lublinie. Życzę wielu takich projektów.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Fotka druga: pan prezydent Żuk na koniku (koziołku) bujanym. Uśmiechnięty, zadowolony. Sukces. Jakież to symboliczne i symptomatyczne dla Kozigrodu. I jaka piękna puenta przebudowy "salonu miasta". Brak mi słów, posłużę się więc słowami Mistrza: "A więc: faceci wokół się snują co są już tacy, że czego dotkną, zaraz zepsują. W domu czy w pracy gapią się w sufit, wodzą po gzymsie wzrokiem niemiłym. Na niskich czołach maluje im się straszny wysiłek, bo jedna myśl im chodzi po głowie, którą tak streszczę: "Co by tu jeszcze spieprzyc, Panowie? Co by tu jeszcze?". Zapraszam na ulicę Wesołą. Bo po "salonie" czas na czeladną...
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Pięknie....gdzie nie spojrzeć.......betonowo...
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Piękny plac, coraz piękniejszy Lublin. A jeśli się komuś nie podoba to niech tam nie spaceruje, będzie więcej świeżego powietrza! Marudzić każdy potrafi a najwięcej ten co nic nie robi!
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Gdyby zrobili parking podziemny to można powiedzieć, że byłby sukces. A tak to będzie trwała dyskusja, co robić bo deptak umiera. Wizualnie może podobać się albo nie ale przydałoby się, żeby był praktycznie użyteczny.
  @ariston1 Z tego co wiem na parking podziemny nie zgodził się konserwator zabytków. To po pierwsze. Po drugie tak właściwie po co ten parking? Żeby jeszcze więcej samochodów wjeżdżało do centrum? Nie takie są trendy, raczej samochody się z centrum grzecznie wyprowadza a przestrzeń oddaje ludziom.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @dreamliner_z_luz Sam wiesz ratuszowy trollu, że konserwator to się może nie zgadzać a i tak bloki będą. Taka tutaj prawidłowość. Weźmy choćby ostatni przykład. Słodownia za wiaduktem na Kunickiego. Poza tym z tego co nie wiesz konserwator bana nie stawiał. Taki parking by się bardzo przydał. Zagospodarował by masę krytyczną samochodów które i tak będą w centrum np. takich urzędasów jak ty. Bo Sanitas nie wyrabia. Jak ten pies Żukowy szczekasz na każdą rozsądną opinię i jeszcze guzik masz do powiedzenia.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @dreamliner_z_luz Gdyby był parking, to z opłat parkingowych mogłyby być finansowane te wszystkie wodotryski, które są na placu, łącznie ze sprzątaniem i zielenią. Samochody na parkingu podziemnym nie byłyby widoczne a jest zapotrzebowanie na miejsca parkingowe. Można wyprowadzić samochody z centrum ale jednocześnie trzeba wyprowadzić sądy i urzędy. Po wyprowadzeniu samochodów z centrum, w przypadku Lublina (to nie Florencja czy Wenecja), zostaną tylko lokalni mieszkańcy, których nie jest za dużo. Zobacz co dzieje się w zimie, gdy nie ma ogródków piwnych. Nikt do centrum specjalnie nie przyjeżdża, bo nie ma po co. Jedyne co się załatwia to sprawy służbowe. Niektórzy tam pracują.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @ariston1 No tak. Po co parkingi podziemne miastach. Przecież i tak wieją pustką.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @ariston1 No tak. Po co parkingi podziemne miastach. Przecież i tak wieją pustką.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Na zdjęciach piękny. Brawo. W realu sprawdzamy w weekend.
  @123_moda Tak ... zdjecie nr 1 - "fontanna multimedialna" - po prostu rewelacyjna ...
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Brawo Lublin .
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Tak, a "Baobabu" na Placu Litewskim już nie ma..... Nie interesuje mnie , niestety, technika fontann w Dubaju, a z europejskich ciekawostek polecam : najstarsze drzewo Wielkiej Brytanii, czyli cis z Fortingall , który jest powszechnie uważany za najstarsze drzewo Wielkiej Brytanii, choć jego wiek jest trudny od określenia, ponieważ w środku drzewo jest spróchniałe. Uważa się, że może mieć od dwóch do pięciu tysięcy lat. Od XVIII wieku drzewo jest otoczone ochronnym murem, który chroni je przed zniszczeniem przez ludzi, ale poza tym nic mu nie zagraża i zdaniem botaników drzewo będzie jeszcze rosło wiele wieków. Lub bliżej , w Paryżu : Robinia pseudoacacia z 1601roku - iej sedziwy i mocno dziurawy pień został zalany cementem i podparty wspornikami. Drzewo wysokie jest na 11m; obwod pnia: 3,85m. ...
  @eksporterka Fontanna: super, że jest - tworzy lepszy klimat nie tylko dla ludzi, ale również dla zieleni miejskiej ... I w Europie jest także sporo ciekawych fontann ... Oby tylko była czynna codziennie a nie od święta ... Cis: nie trzeba koniecznie jechać do Anglii - w Polsce w Henrykowie Lubańskim jest bardzo sędziwy okaz, teraz solidnie zabezpieczony ... "Baobab": oczywiście żal, ze już nie ma - ale o wiele bardziej żal mi bezsensownie wyciętych zdrowych sędziwych dębów w Dzbeninie [na granicy Lublina - lub może już w granicach], czy niszczenia doliny Ciemięgi - niż schorowanej topoli. ( Nie mam nic przeciwko topolom, sam mam olbrzymi, ponad 25 metrowy okaz, oczywiście żywy i zdrowy i zamierzam go zachować - ale do centrum miasta wybrał bym obecnie inne drzewo...)
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @leszeke Nie mam nic przeciwko fontannom, ale taką dużą z nowoczesnymi "bajerami", to raczej lokowałabym w jakimś dużym parku a nie na placu w centrum XIX -wiecznej zabudowy. "Baobab" był przez lata zaniedbany i to "nie jego wina", że raził jego okaleczony pień, ale przecież zazielenił się wiosną i trochę można było go tylko przyciąć, i "połatać" , i zostawić potężny pień z młodymi zielonymi gałązkami , jako pomnik przyrody i symbol historii miasta.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0