Więcej
  Komentarze
  Lublin ostro do przodu,a w Rzeszowie powolna agonia, Czech Airlines wycofały się z połączeniem samograjem do Edynburga, a Lufthansa skasowała Frankfurt.Ryanair mimo milionowych dopłat nie dodaje nowych połączeń ani nie ma w Jasionce bazy. Przerośnięta infrastruktura nie zarabia na siebie i tylko generuje koszty. Lublin w 3 lata osiągnął więcej w dziedzinie lotniska niż Rzeszów przez 60 lat. Choćby wszystkie wioski podkarpacia przyłączono do Rzeszowa, to miasta się niestety z niego nie zrobi. Podział podkarpackiego między Kraków i Lublin jest tylko kwestią czasu.
  @Pisul Minimus Przed II wojną Rzeszów leżał w województwie lwowskim, może tam znowu dołączy :)
  już oceniałe(a)ś
  0
  1
  @Pisul Minimus Ani Lublyn ani Krakówek nie weźmie naszych ziem, bo one nigdy nie należały do nich. Tutaj stolicą był Lwów, ale z przyczyn wiadomych teraz nią być nie może. Prędzej Lublyn przestanie być stolicą regionu i wejdzie pod Warszawę niż nam zabiorą województwo. W tym zakątku Polski musi być ośrodek administracyjny. Tak samo bezpieczny jest Olsztyn. Poszerzać miasto trzeba, ale województwo jest niezagrożone. Nawet w pierwotnych planach 12 regionów, Rzeszów zawsze był ujęty jako miasto wojewódzkie, gdy np. dużo większa Bydgoszcz nie była. Wielkość tu nie ma znaczenia tylko położenie na mapie Polski. Po prostu, nie mamy bliskiej konkurencji.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  #@resboy z tego wniosek,że nawet Ukraina nie chce Rzeszowa.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  "Tadeusza Ferenca powitały w Malawie brawa i gwizdy. Wójta Krasnego Wilhelma Woźniaka - tylko brawa. Podczas spotkania mieszkańców sołectwa w sprawie połączenia samorządów przeciwnicy tej inicjatywy byli bardziej aktywni. Tadeusz Ferenc przyjechał do Malawy w mocnej obstawie pracowników urzędu miasta, którzy gotowi byli odpowiadać na pytania i rozwiewać wątpliwości sceptycznych. Na początek prezydent postraszył, że według niektórych koncepcji Rzeszów nie jest ośrodkiem metropolitalnym, nie powinien być miastem wojewódzkim, Podkarpacie winno zostać „rozparcelowane” pomiędzy Małopolskę a Lubelszczyznę. Nie będzie urzędu wojewódzkiego, marszałkowskiego, Rzeszów będzie miastem powiatowym, a tereny Podkarpacia staną się prowincją dla Krakowa lub Lublina." www.nowiny24.pl/wiadomosci/rzeszow/art/9374409,tadeusz-ferenc-w-malawie-gwizdy-i-oklaski,id,t.html
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @Pisul Minimus Kurczę.... lubię takie "imperialne perspektywy" jak ten podział Podkarpackiego.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Nie żebym miał negować rzetelność portalu, na który powołuje się "Gazeta" tylko dlatego, że sama go redaguje i utrzymuje w swoich zasobach serwerowych ale zakres informacji i owszem, bo same ilości odprawionych pasażerów o niczym jeszcze nie świadczą. Można wszak wydać i sprzedać trzy razy większy nakład dziennika - tyle, że koszt bezpłatnych dodatków, które za tym stoją powoduje, że staje się to sztuką dla sztuki. Przecież wystarczyło tylko dodać wyniki ekonomiczne zweryfikowane przez biegłego rewidenta za okres wzrostu ilości odprawionych pasażerów, a wtedy by nawet nie raziło źródło publikowanych informacji, które jako portal jest własnością cytującego. Znane są w wszak w naszym mieście przypadki, w których szpital wpisywał do swoich ksiąg rachunkowych przychody z "nadwykonań" zakwestionowanych przez NFZ i tylko po to, by pochwalić się poprawą wyników finansowych, że nie wspomnę o kupowaniu od samego siebie biletów wstępu na imprezy tylko po to, by organizator mógł korzystać z dotacji celowych budżetu JST...
  @andrzej.filipowicz A ty o czym ....??? Bo artykuł jest o wzroście liczby pasażerów na lotniskach! Czy sugerujesz, że każdego z nich przepędzano 5 razy przez bramkę żeby zwiększyć obrót?
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Gdy lotnisko w LU odda 25 mln zł Uni Europejskiej czy przetrwa czy skończy jako pole namiotowe dla syryjskich uchodzców? Niedawno 10 minutowa "śnieżyca" spowodowała problemy na lotnisku i odwołane loty do Frankfurtu. Czy zatem nie powinno sie pomyśleć o likwidacji tego drenującego budżet słomianego Misia który sprawia niebywałe problemy pasażerom? Czy może jednak poczekać z 2/3 lata aż wszyscy wyjadą z koziego grodu? ...a wyjeżdzają aż miło :) www.lublin112.pl/tapniecie-demograficzne-lublinie-liczba-mieszkancow-osiagnela-poziom-1985/#comment-100376
  @Pisul Maximus jołop nie wie, że decyzję o lądowaniu lub nie podejmuje kapitan, a nie lotnisko? niech się jołop douczy. co do ilości mieszkańców - Lublin póki co nie sięga po rozwiązania rzeszowskie, nie anektuje tylu okolicznych wsi wraz z ich ludnością. ciekawe jakby Rajsze wyglądało w liczbach bez tych zmian granic.
  już oceniałe(a)ś
  1
  1
  @Pisul Maximus Może zamiast mędrkować i gdybać, pofatygował byś się do statystyk innych lotnisk, które też są dotowane i też odwołują loty ze względu na warunki metorologiczne. Jeśli sprawia ci to trudność to podpowiem, np. 3 tygodnie temu Okęcie i odwołane lub przekierowane kilkanaście lotów. Dwa miesiące temu to samo w Modlinie, odwołano 6 lotów, a 27.10 w Jasionce 5 lotów. Czy to nie są "niebywałe problemy" dla pasażerów tych lotnisk? Może je też zlikwidować?
  już oceniałe(a)ś
  1
  1
  @Adam A. daj pan spokój - P.Max jest ciężkim, klinicznym przypadkiem lublofobii. KAŻDE wydarzenie z miasta i regionu jest dla niego okazją do splunięcia i wyrzygania się. krążą mi po głowie różne teorie nt. przyczyn tego stanu. ewidentnie doznał jakiejś krzywdy od lubelaków.
  już oceniałe(a)ś
  1
  1
  @Pisul Maximus Ale manipulacja... i czarnowidztwo Po pierwsze - dlaczego ma oddać 25mln? Po drugie - teraz bardzo modny temat uchodźców - nie zaszkodzi dodać :) Po trzecie - śnieżyce powodują problemy na każdym lotnisku - z cudzysłowem czy bez Po czwarte tąpnięcie demograficzne - to w dużym stopniu suburbanizacja - rozlewanie się miast - powołałeś się na artykuł w którym szczątkowo na końcu jest o tym mowa - a to zasadnicze wyjaśnienie - zamiast tych analiz rynku pracy itd wystarczy przejechać się do podlubelskich miejscowości.. Zamiast manipulacji proponuję garść danych z GUSU - Bank Danych Lokalnych: Głusk 2000: 6339 - 2014: 9790 Jabłonna 2000: 7476 - 2014: 7950 Jastków 2000: 11223 - 2014: 13501 Konopnica 2000: 9817 - 2014: 12876 Niedrzwica Duża 2000: 10761 - 2014: 11658 Niemce 2000: 15381 - 2014: 18427 Strzyżewice 2000: 7511 - 2014: 7968 Wojciechów 2000: 5841 - 2014: 5923 Wólka 2000 7388: - 2014: 11238 To daje w tych gminach ok 16200 przyrostu liczby ludności (rzeczywistego) To się dzieje mimo ujemnego przyrostu naturalnego. Tymczasem w Lublinie? 2000: 359059 - 2014: 343144 czyli spadek o ok 17 tys,! Już nie wygląda to tak strasznie, nie? Wręcz można powiedzieć, że ludzie się kurna dorabiają!
  już oceniałe(a)ś
  2
  1
  @Pisul Maximus A może byś tak PRZESTAŁ BREDZIĆ?
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  @pampierosy Kurna .... faktycznie ... dorabiają się! Z Lublina wyjechałem na stałe jako 20-latek w 1973. Pracuję i mieszkam bezpośrednio pod W-wą (pow. Otwocki). Jak się po 40 latach zjawiłem w Lublinie i pod Lublinem na spędzie koleżeńskim - mógłbym się poczuć majątkowym pariasem (na szczęście gwiżdżę na to!). Co prawda moi lubelscy to lekarze, prawnicy, naukowcy lub robiący w biznesie. Znam też "biegun nędzy" z okolic Bronowickiej ale też podziwiam sprawność służb socjalnych przy pomaganiu tym ludziom. W sumie miasto naprawdę idzie do przodu (choć jak długo potrwa ta hossa - nie wiadomo) a ten czepiający się lotniska - zwyczajnie BREDZI. To pierwsze w Polsce lotnisko cywilne wybudowane od zera po bardzo długim czasie (po 40 lub po 70 latach), oszczędnie zaplanowane, nie dotowane z krajowych środków publicznych, które przetrwało fochy Ryanair'u z likwidacją tras do UK czy Irlandii mających 90% obłożenia. Port, który doczekał się po 2 latach połączenia Lufthansy do hubu we Frankfurcie, oraz bazy Wizzair'u. Port, z którego rocznie korzysta 10 tys, rdzennych Ukraińców.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0