Więcej
  Komentarze
  Taki Lublyn piękny że 17 tyś wyjechało i zamieszkało z uchodzcami w francuskim Calais www.lublin112.pl/tapniecie-demograficzne-lublinie-liczba-mieszkancow-osiagnela-poziom-1985/#comment-100376
  @Pisul Maximus co to ma do zabytkow i zwiedzania miast? o tym jest ranking. pocwicz czytanie ze zrozumieniem i wtedy tu wróć
  już oceniałe(a)ś
  1
  1
  dla tych co nie lubią klikać: Przemyśl Olsztyn Słupsk Kielce Płock Świdnica Lublin
  już oceniałe(a)ś
  7
  0
  Jakoś wcale mnie nie dziwi,że nie ma w tym zestawieniu Rzeszowa. Z podkarpackich miast jedynie Przemyśl ma atuty turystyczne i powinien zostać stolicą regionu ale komuszkom było to nie w smak i pompowali miasto z pipką.
  @Pisul Minimus Bo po pierwsze po wojnie w Przemyślu kościół miał bardzo silne wpływy (siedziba biskupia),a po drugie nie było tam żadnych zakładów przemysłowych i w związku z tym nie istniał tam żaden ruch robotniczy, zaś sam Przemyśl przed wojną politycznie był bastionem endecji (jeśli nie liczyć Żydów i Ukraińców). Rzeszów w 1945 r. miasto wielkości mniej więcej Jarosławia leżał w centrum nowego województwa, był jeszcze przedwojennym ośrodkiem przemysłowym leżącym w COP. Ponadto w odróżnieniu od Przemyśla istniał tam ruch robotniczy, a kościół miał mało do gadania. Teraz już nie da się tego odkręcić bo przez te 70 lat Rzeszów stał się prawie 200 tys.ciągle rosnącym miastem zaś Przemyśl to niespełna 70 tys. i wciąż kurcząca się prowincjonalna mieścina.
  już oceniałe(a)ś
  3
  1
  @Pisul Minimus Zatem na Lubelszczyźnie stolicą powinien być Zamość, bo Lublyn się do tego miasta nie umywa. Zaś na Kielecczyźnie Sandomierz.
  już oceniałe(a)ś
  2
  5
  A co to za miasto Lublyn, bo nie znam takiego? Znam Lublin - wspaniałe miasto, stolicę wschodniej Polski.
  już oceniałe(a)ś
  1
  3
  @Pisul Minimus W waszych Abramowicach też same Napoleony tak jak Lublyn stolicą wschodu Polski.
  już oceniałe(a)ś
  2
  1
  @resboy Napisał zakompleksiony Mojżeszów.
  już oceniałe(a)ś
  3
  1
  @krakow_biezanow_drozdzownia Masz coś do dodania centusiu z zasyfiałego krakówka? Boli was, że Rzeszów się rozwija, chcielibyście dominować jak dawniej w historii. Zapomnijcie. Ani Lublyn ani Krakówek nie podskoczy Podkarpaciu. To nie wasze ziemie i nigdy waszymi nie były. Wędź się dalej w swoim syfie krakowskim, najgorszym mieście w całej Europie pod tym względem.
  już oceniałe(a)ś
  2
  5
  @Pisul Minimus Już przed wojna Rzeszów miał zostać stolicą województwa i pewnie by został gdyby nie wojna więc to nie do końca robota komunistów.
  już oceniałe(a)ś
  3
  0
  @resboy Rzeszów rośnie w siłe ma te swoje 5 minut a Lublyn? Niestety: www.lublin112.pl/tapniecie-demograficzne-lublinie-liczba-mieszkancow-osiagnela-poziom-1985/#comment-100376
  już oceniałe(a)ś
  3
  0
  #@rzewuski1 jaki taki 20 tysięczny wypierdek jak Rzeszów miał zostać przed wojna stolicą województwa, jak wtedy Lwów miał 316 tysięcy mieszkańców, Kraków 220 tysięcy a Lublin 112 tysięcy? Ktoś Ci takich bzdur naopowiadał, czy sam to sobie uroiłeś?
  już oceniałe(a)ś
  1
  1
  to jest ranking miast do zwiedzenia a nie do zamieszkania - naprawde nie widzicie różnicy?
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  A Metropolia Bydgoska? Ach te rankingi, nam zawsze wieje w oczy.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  No nie wiem, ale do ,mnie ta lista nie przemawia.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  Kielce - miasto gdzie nic się nie udaje. Wątpliwości ? Popatrzcie na bezrobocie i średnią pensję ...
  już oceniałe(a)ś
  1
  1
  Polacy przepraszają za Lublin.
  już oceniałe(a)ś
  4
  4