Więcej
  Komentarze
  Dzień dobry :) W Lublinie światowe gwiazdy i młodzieżowe Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej, a w Rzeszowie jak co roku sołtys zorganizuje dożynki pod fontanną, puści disco polo w radiowęźle i pochwali się drugim pylonem w Polsce. Gdzie Rzym, a gdzie Krym?
  @Pisul Minimus Światowe gwiazdy np. Boney M nierzadko goszczą na dożynkach gminnych, gdy wójt zapłaci. Gawiedź niech się bawi. Zrozum w końcu facet, że Lublyn to ruina, zaniedbywana od lat komuny. Tam trzeba wpompować kilka miliardów, by dorównać choćby Rzeszowowi w zadbaniu. Rozsypujące się drogi, mosty to fakty. Propagandą tego nie przykryjesz. Ostatnio przejeżdżałem przez Lublyn nocą to nie mogłem jechać szybciej niż 40-50 km/h bo bałem się o zawieszenie auta. Gdzieś tam coś remontują, ale to ułamki całości. Większość to ruina. Rzeszów to zupełnie inna mentalność. Nie można tych dwóch miast porównywać. Bo przecież taki Kijów jest ponad 2,5 raza większy od czeskiej Pragi, ale gdzie wolałbyś mieszkać?
  już oceniałe(a)ś
  3
  2
  @Pisul Minimus Lublin: demotywatory.pl/4485805/Prawie-jak VS Rzeszów: demotywatory.pl/4614676/Najwieksza-replika
  już oceniałe(a)ś
  1
  2
  #@Pisul Maximus coś słabo te demotywatory przeglądasz: demotywatory.pl/4489568/Rzeszow demotywatory.pl/4598906/Lublin-i-Rzeszow Kolego resboy niech nie wciska kitu o jakimś zadbaniu Rzeszowa- to mała wioska, to i brudy łatwiej zamieść pod dywan a imitację nazwać innowacją. Rzeszowski ciemny lud jak widać to kupuje.
  już oceniałe(a)ś
  2
  1
  Aha zapomniałem jeszcze o słynnej na całą Polskę świniarniach w Rze(w)siowie: www.demotywatory.pl/4615599/Rzeszow
  już oceniałe(a)ś
  2
  1
  @Pisul Minimus Mała wioska? Powycinaj w Lublynie na mapach google pastwiska i puste obszary w zwartej strukturze miasta a otrzymasz praktycznie to samo co Rzeszów. Lublyn jest rozwleczony a Rzeszów ciasny. A klimatycznie to jak już napisałem jak Kijów do Pragi. To jest ta różnica. I nie pisz o świniarni czy przetwórni drobiu, bo to są zakłady przemysłowe, a ja znowu przypomnę o srających do pieców ludziach, którzy mieszkają prawie w centrum Lublyna.
  już oceniałe(a)ś
  1
  2
  #@resboy nie pajacuj: Gęstość zaludnienia: Lublin: 2407 osób na kilometr kwadratowy Rzeszów: 1606 osób na kilometr kwadratowy Lublin to staropolskie miasto z własnym stylem architektonicznym, a Rzeszów to tylko poukraińska wioska podpompowana przez komunistów z racji utraty Lwowa. Hodowla świń to rolnictwo a nie przemysł ale u was na wsi pewnie tego w szkole nie uczyli.
  już oceniałe(a)ś
  2
  1
  @Pisul Minimus Lublyn ma styl ruski, wschodni a nie staropolski. Do tego te trolejbusy tak powszechne za wschodnią granicą. Jeśli nie rozumiesz o czym piszę to trudno. Mowa była o zwartej bryle miejskiej a nie obszarze administracyjnym. Rzeszów przed przyłączeniami z 2005 roku miał najwyższą gęstość zaludnienia w Polsce. Rolnictwo jest na Lubelszczyźnie, gdzie są świnie, krówki, troszkę żytka, pszenicy. Gdzie indziej jest przemysł rolniczy. Nie mierz własną miarą innych regionów. Znam Lubelszczyznę jak własną kieszeń, bo stamtąd mam dziadków. Jak widzisz, wybrałem Rzeszów a nie Lublin do zamieszkania. Nie urodziłem się ani w jednym ani w drugim mieście, tylko mniej więcej po środku - bliżej Rzeszowa. Lublin nie ma klimatu i przypomina mi wschodnie miasta. Rzeszów przypomina miasta południowe. Tak jak napisałem Kijów vs Praga. Ma to związek z zaborami. Wy byliście ruskim i ślady pozostały do dziś.
  już oceniałe(a)ś
  1
  2
  @resboy masz wieśku, poczytaj sobie, dokształć się, potem wróć do klawiatury: www.renesanslubelski.pl/ Za zachodnią granicą trolejbusy jeżdżą między innymi w austriackim Salzburgu, w greckich Atenach, szwajcarskim Zurychu, francuskim Nancy, włoskim Rzymie i wielu innych miastach ale skąd może wiedzieć o tym niedouczony kmiotek, który świniarnie w mieście nazywa "przemysłem"? To gdzie masz dziadków, gdzie się urodziłeś itp. itd. jak widać nie zmienia faktu,że jesteś ograniczonym człowiekiem, który w życiu głowy zza sztachet nie wychylił.
  już oceniałe(a)ś
  2
  1
  @Pisul Minimus Tyle że Minimusie te dane już nieaktualne. Nie wiem czy czytałeś? www.lublin112.pl/tapniecie-demograficzne-lublinie-liczba-mieszkancow-osiagnela-poziom-1985/ Bardzo mi przykro. To już końcówka Lublyna ______________________________ __________________ ________ _
  już oceniałe(a)ś
  1
  2
  @Pisul Minimus Nie zaklinaj rzeczywistości klakierze żukowy bo Lublyn jest miastem wschodnim. Tutaj pomijam jego obecną ruinę i zaniedbanie bo to inny temat. Chodzi o urządzenie miasta. Typowe jak dal Rosji, Ukrainy. Rzeszów jest miastem południowym. Podobne miasta znajdziesz w Czechach, Austrii, Słowacji. Wasza mentalność ruska nigdy nie pozwoli aby to miasto kiedykolwiek coś znaczyło. Nie da się. Z wróbla nie uczynisz słowika. A mentalność widać np. przy blokowaniu Polskiego Busa. Żadne inne miasto w Polsce tak nie robi. Znam tę mentalność, bo mam znajomych w Lublynie. Mentalność chłopa pańszczyźnianego z zaboru ruskiego. Jest to miasto depresyjne, bez żadnej przyszłości. Niestety, taka jest prawda i klakierstwo nic nie zmieni. Młodzi wyjadą a starzy wymrą. I takie są tendencje już teraz. To samo dotyczy innych miast z zaboru ruskiego np. Kielc. Wyjątkiem jest Warszawa, ale to stolica.
  już oceniałe(a)ś
  1
  2
  @resboy Pastwiska czyli tereny zielone, które są we wszystkich pięknych miastach Europy. Jeśli ktoś lubi betonowo-ceglana pustynie to oczywiście nie zrozumie "pastwisk" :)
  już oceniałe(a)ś
  2
  1
  @resboy Byłam w Rzeszowie. Dla mnie Rzeszów nie ma klimatu. Lublin ma piękne Stare Miasto i śródmieście. A w Rzeszowie tylko ratusz i nic więcej :)
  już oceniałe(a)ś
  2
  1
  @resboy Pochwal się w której wiosce masz dziadków :) I w jakiej dziurze się urodziłeś :) Ciekawe co "zwiedzałeś" na Lubelszczyźnie :) i kiedy? chyba dawno tu nie byleś. zapraszamy:) Oprowadzimy...Pokażemy, bo może sam nie umiesz "zauważyć" ;)
  już oceniałe(a)ś
  1
  1
  @fajnakomentatorka Chodzi o całe miasto a nie stare, które w Lublynie też jest nie do końca zadbane. W Lublynie jestem dość często, bo wożę znajomego który studiuje w Rzeszowie a jego rodzice mieszkają w Lublynie. Tak jak jest coś takiego, że w niektórych mieszkaniach czujemy się dobrze i chcemy tam przebywać a z innych chcemy jak najszybciej wyjść; tak jest coś takiego także wobec miast. Nie urodziłem się w żadnej dziurze tylko w Stalowej Woli. Dziadkowie pochodzą spod Kraśnika. Znajomi i rodzina z tamtych okolic (Kraśnik) nie wiąże swojej przyszłości z Lubelszczyzną. Albo jadą za granicę albo przenoszą się na Podkarpacie. W Lublynie nic nie ma. Urzędy, uczelnie, szpitale i sklepy. To już Stalowa Wola czy Tarnobrzeg, nie mówią o Mielcu oferują znacznie więcej jeśli chodzi o pracę. Ale wracając do urody miast. Lublin mi się nie podoba. Jest bardzo depresyjny. Typowo wschodni styl. Nie chodzi o stare miasto, tylko o całą resztę. Planowanie osiedli, układ ulic, pastwiska. Miałem wybór, gdzie chcę mieszkać i kupić mieszkanie. Lublin od razu skreśliłem. Brałem pod uwagę też Kraków, ale tam odpadło przez smog. O zdrowie jednak trzeba dbać. A jeśli chodzi o stare miasto to Zamość jest bez porównania ładniejszy i bardziej klimatyczny od Lublina. Nie tylko ja tak mam, że przebywając w różnych miejscach odczuwa się różny stan psychiczny u siebie. W Lublinie źle się czuje i chce jak najszybciej stamtąd wyjeżdżać. Dobrze się czuję w Zamościu, Krakowie, Rzeszowie, Tarnowie, nie mówiąc o takich miastach jak czeska Praga czy słowackie Koszyce. Podobny nastrój do tego odczuwanego w Lublinie mam w Kielcach, Łodzi. Chociaż w Kielcach czuję się i tak znacznie lepiej niż w Lublinie. I podkreślam raz jeszcze, nie chodzi o ludzi bo ci są różni wszędzie, tylko o urodę miasta i jej wpływ na samopoczucie psychiczne.
  już oceniałe(a)ś
  1
  1
  @Pisul Maximus Pisul Maximus sprawdz sobie GUS za czerwiec 2015 i nie powielaj swoich głupot. Liczba mieszkańców to 341 tys
  już oceniałe(a)ś
  1
  1
  @resboy Jak masz problemy ze stanem psychicznym to to sie jakoś leczy. Ja osobiście nigdy nie chciałbym być mieszkańcem Rzeszowa. Miasto bez duszy udające większe niż jest. Niestety taka jest prawda. Co do miejskości i pól w mieście itp itd: Gęstość zaludnienia: Lublin - 2322 os/km2 (pow miasta 147 km2) Rzeszów - 1601 os/km2 (pow miasta 116 km2) Bardzo miejski ten Rzeszów na pewno bez pół i lasów ;) Liczba mieszkańców na 30.06.2015 r (GUS) w stosunku do XII 2014 Lublin 341368 (-354 osób) Rzeszów 185706 (+583 osób) Sporo wody upłynie zanim to będą miasta podobnego kalibru, nawet gdyby wbrew wszelkim badaniom te tendencje miały sie stale utrzymać (wzrosty w Rzeszowie) Wielkość obszaru funkcjonalnego na 30.06.2015 r (GUS) w stosunku do XII 2014 Lublin 525212 (wzrost o 190 osób) Rzeszów 361656 (wzrost o 884 osób) Tak więc tyle danych z GUS. Tak wiec kolego pisulmaximus takie bzdury mozesz sobie wciskać anonimowo na róznych forach w tym i forum o inwestycjach w Rzeszowie. Tam jest sporo tak ograniczonych osób jak ty ;)
  już oceniałe(a)ś
  1
  1
  @eseldowiec Leczy się brzydotę miasta a nie stan psychiczny. Jak ktoś jest paskudny to mu jedynie może pomóc operacja plastyczna. Taki jest właśnie Lublyn. Jak już przywołujesz pola i lasy to zobacz na plan Lublyna na południu - Zemborzyce i obok. Sama miejska zabudowa. I powtarzam, wiekość nie decyduje o ładności czy bogactwie miasta. Jeszcze raz przywołuję Kijów i Pragę. Nie ilość a jakość. W Lublynie nic nie ma, dlatego ludzie stamtąd uciekają.
  już oceniałe(a)ś
  1
  1
  @resboy Co mają pola i zalew do porównania gęstości zaludnienia która w Rzeszowie jest dużo mniejsza niż w Lublinie. Chcesz dyskutować z faktami i matematyką bo to nie pasuje do Twojego "rozumkiwania". Niestety dla mnie to Rzeszów ma więcej wspólnego ze wsią i inwestycje które u Was mają podkoloryzowac "miejskość" niestety tego faktu nie zmienia. To co podziwiać można w Rzeszowie to zaopatrzenie jego mieszkańców w swoje miasto. Trochę ślepe i naiwne, ale jakie to romantyczne.
  już oceniałe(a)ś
  1
  1
  @resboy I jeszcze w kwestii porównania bogctwa. Niestety musisz przyjąć do wiadomości, że mimo okrągłych klatek i podgrzewanych wiat przystankiwych żaden ranking i zestawienie nie daje podstaw do twierdzeń że jedno miasto jest bogatsze od drugiego, a porównania do Kijowa i Pragi tylko pokazują jaka sieczke macie w głowie i jak skutecznym narzędziem jest PR, szczególnie gdy na Podkarpaciu często nie używa się glowy-a przynajmniej niektórzy tu piszący.
  już oceniałe(a)ś
  1
  1
  @resboy Kijów i Praga powiadasz.. Żaden z rankingów, porównań i profesjonalnych zestawień nie pokazuje specjalnych różnic w dochodach czy "bogactwie" miast. Niestety u Was działa niezły PR z połączeniem myślenia świeżego "dorobkiewicza w pierwszym pokoleniu" który się wydaje że jest najlepszy... Z tego też się wyrasta w 2-3 pokoleniu ;)
  już oceniałe(a)ś
  1
  1
  @eseldowiec U nas zawsze było bogato i tego żadne rankingi nie pokazują, bo ludzie od pokoleń dorabiali za granicą. Lubelszczyzna pod tym względem jest dziadostwem. Odróżnij oficjalne dane od faktów prawdziwych. Tak samo jak z zarobkami. Oficjalnie najniższa krajowa i to idzie do rankingów a nieoficjalnie dużo więcej pod stołem. Dlatego różnice trzeba zauważać naocznie a nie w tabelkach. Między Rzeszowem a Lublinem jest przepaść w mentalności, zaradności, gospodarzeniu itd. Tak jak pisałem wcześniej, u was dominuje mentalność chłopa pańszczyźnianego, co wyraźnie widać w przypadku Polskiego Busa. Cyrk na całą Polskę. Ruskie miasto i ruska mentalność, ale to nie wasza wina, tylko zaborów. Ja mam najlepsze porównanie, bo wychowałem się w Stalowej Woli, dziadków mam na Lubelszczyźnie a teraz mieszkam w Rzeszowie. Zabory poczyniły straszne spustoszenia na całe pokolenia. Oczywiście, te różnice pomalutku się zacierają, bo ludzie emigrują, mieszają się, ale statystycznie jednak to widać. Nawet za PRLu tutaj każdy w rodzinie miał "Amerykę". Na Lubelszczyźnie tego nie było.
  już oceniałe(a)ś
  1
  1
  @resboy Dzięki ale ostatnim wpisem pokazałeś jak masz nasr... w głowie ;) Tak Podkarpacie to Ameryka tylko ukrywa bogactwo i robi to tak dobrze ze żadne statystyki zarówno polskie jaki i europejskie tego nie wyśledzą... Tak na marginesie jak dla mnie jesteś multikontem pisula. Śledzę jego "twórczość" od kilku lat i Wasz poziom dyskusji, bazowanue na dziecinnych fobia jest dziwnie identyczny. Nie chce mi się wierzyć że podkarpackie szkolnictwo,mimo że dość młode, jest aż tak słabe że wypuszcza więcej takich półproduktów jak pisul.
  już oceniałe(a)ś
  1
  1
  @eseldowiec Siedź sobie w Lublynie i napawaj się tym "pięknym" miastem. I wierz w lewactwo, SLD i inne POpłuczyny i ich statystyki, które są tak prawdziwe, jak to, że pan i pies mają po 3 nogi. Jesteś z tych egzemplarzy, którzy wyśmiewają stwierdzenia, że w zachodnich krajach UE są obszary, gdzie nie działa miejscowe prawo i policja boi się tak zaglądać, bo rządzi prawo islamskie. Oficjalnie, w statystykach nie ma czegoś takiego. Dla was też nie ma, nie istnieje. A fakty pokazują zupełnie coś innego. Wierz dalej w tabelki, statystyki urzędowe, tylko żebyś nie obudził się z ręką w nocniku. Ale wracając do regionów, to za żadne pieniądze nie mieszkałbym w Lublynie. Nie chodzi o pracę, kasę, możliwości, bo tych i tak tam nie ma, ale nawet gdyby były. Znam to miasto też jak własną kieszeń i nic nie poradzę, że czuję się w nim fatalnie. To jakaś dziwna psychologia miejsca. Dokładnie tak jak z obcymi ludźmi, których spotykamy po raz pierwszy w życiu. Do jednej osoby czujesz sympatię a do innej wrogość, chociaż ani ta ani ta nic nie mówiły, robiły. To jest postrzeganie pozawerbalne. A ten znajomy, który studiuje w Rzeszowie a urodził się i wychował w Lublinie ma to samo. Ucieka z tego miasta i rzadko odwiedza rodziców. To miasto wytwarza złą aurę. Nie jestem pisulem. Wcześniej miałem konto smalltownboy.
  już oceniałe(a)ś
  1
  1
  @resboy a właściwie; @Pisul maximus - lecz się ;)
  już oceniałe(a)ś
  1
  1
  @eseldowiec Ja nie muszę się leczyć, ale jakbym mieszkał w Lublynie to zapewne byłoby to konieczne. A sam udaj się do psychiatry bo cierpisz na paranoję, widząc we mnie 2 różne osoby.
  już oceniałe(a)ś
  1
  1
  resboy, jakim trzeba być analfabetą żeby pisać o "faktach prawdziwych" ? Kształciłeś się w którejś z rzeszowskich świniarni? LOL. Rzeszów to wschodnia dziura (żadne tam południe), do której komuszki sprowadziły największą ciemnotę z całego Podkarpacia (jesteś jej doskonałym przykładem) i dlatego teraz cieszycie się jak głupki z podświetlanej kładki która utrudnia ludziom przechodzenie przez jezdnię, mostu z pylonem przez rów melioracyjny, podgrzewanych w lecie przystanków i tym podobnych absurdów ekonomicznych. Głodne kawałki o zadbaniu Rzeszowa i porządku, możesz tłuc swoim współciemnogrodzianom ale nie mieszkańcom Lublina, bo nie trzeba nawet jechać do Rzeszowa (bo w sumie po co, jak tam nic się nie dzieje?) żeby zobaczyć,że to mentalna Ukraina, podlana komuszym sosem: demotywatory.pl/4619455/Rzeszow demotywatory.pl/4515234/Rzeszow demotywatory.pl/4615599/Rzeszow
  już oceniałe(a)ś
  1
  1
  @Pisul Minimus Napisałeś właśnie wszystko o Lublynie. Jeśli piszesz o działalności gospodarczej jaką jest świniarnia to ja przypomnę tę lubelską kulturę u ludzi dziennikwschodni.pl/lublin/n,999994100,jak-sie-pierze-w-kaloryferze-i-zalatwia-w-piecu-cuda-w-mieszkaniach-komunalnych.html Lublyn jest ruiną przeklętą przez zbrodnie Majdanka. Złe duchy unoszą się na tym miastem nie pozwalając na nic. Tam nic nie może się udać.
  już oceniałe(a)ś
  0
  1
  @resboy I jeszcze to w tym "nowoczesnym" mieście kurierlubelski.pl/artykul/6211973,na-kunickiego-potrzebe-zalatwisz-na-podworku,id,t.html
  już oceniałe(a)ś
  1
  1
  A gdzie to ten "Lublyn" analfabeto z podkarpackiej świniarni? Tak mówią/piszą tylko niedouczone wieśniaki.
  już oceniałe(a)ś
  1
  1
  @Pisul Minimus Nerwy puszczają u tępaka z ruiny wschodniej? Ja cię tępaku nie wyzywam, a twoje wpisy z nazwami atakujące przeciwnika świadczą o twojej pańszczyźnianej mentalności. Lublyn to twoja ruska dziura.
  już oceniałe(a)ś
  1
  1
  Puszczają to ci zwieracze na widok rozwoju Lublina analfabeto z sołtysowa. Tak mało się dzieje w twoim ciemnogrodku, że musisz musisz czytać lubelskie gazety. Cieszę,się że żółć cię zalewa, bo to świadczy o sukcesie Lublina :)
  już oceniałe(a)ś
  1
  1
  @Pisul Minimus Psychopato z ruskiej ruiny, kompleksy masz ty i wasi dziennikarze, którzy non stop porównują się z nami. My mamy was w dupie, ale nie możemy sobie pozostawiać bez echa wpisów takich pajaców jak m.in. twój. O "sukcesie" Lublyna świadczy zdjęcie, które kilka postów wyżej zamieściłem. Bród, smród i ruina. No i to sranie do pieców. Sławojki w centrum.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Lepiej już mieć sławojke niż świniarnię w centrum miasta: demotywatory.pl/4615599/Rzeszow ... i błoto na osiedlu w ukraińskim stylu: demotywatory.pl/4619455/Rzeszow To my na was (i z was) lejemy, bo się napinacie, pomimo że Rzeszów to dziursko które mimo przyłączenia połowy powiatu nie osiągnęło jeszcze nawet liczby mieszkańców Kielc, Częstochowy czy innego powiatowego Radomia. Siedź w tej swojej dziupli i nie wchodź tutaj, bo widać,że Cię zazdrość zżera i próbujesz tutaj leczyć swoje ruskie frustracje.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Super. Napiszcie, proszę, że te wszystkie koncerty i inne imprezy zarabiają na siebie. Że arena ma szansę się zwrócić miastu, nawet w bardzo odległej perspektywie...
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  Super, na pewno przyjadę na wiele imprez ze znajomymi z Rzeszowa! U nas niestety nie można liczyć na takie atrakcje.
  @rzeszowskirealizm BERNA (z TV) Niniejszym pragnę oświadczyć, iż rzeczywiście obu samców wydobyto i odhibernowano. Jednakże jakiekolwiek niebezpieczeństwo zostało zażegnane, gdyż dziś rano w specjalistycznej klinice Archeo dokonano zabiegu naturalizacji, pomagając tym stworzeniom odnaleźć się w naszym społeczeństwie. Oto oni po zabiegu. MAKS Co? EMMA Przecież one kłamią w żywe oczy! FAŁSZYWY MAKS (z TV) ... co nie było możliwe przed zabiegiem, gdyż jako osobnik stojący na niższym szczelbu ewolujci, mogłabym w pewnych okolicznościach być niebezpieczna dla otoczenia. FAŁSZYWY ALBERT (z TV) Ja również czuję się znakomicie, i z tego miejsca chciałabym podziękować zespołowi operacyjnemu, za tak szybkie i sprawne doprowadzenie mnie do używalności... EMMA Dlaczego one tak kłamią? ALBERT Dla wyższej idei. EMMA Przecież to jest wstrętne! ALBERT Po co miałyby niepokoić całe społeczeństwo.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0