Fot. staszic.waw.pl
1 z 12
Warszawa bije na głowę inne miasta
W rankingu wzięto pod uwagę szkoły w których ubiegłoroczną maturę zdawało minimum 12 maturzystów, a średnie wyniki szkoły z matematyki były nie mniejsze niż 0,75 średniej krajowej.
Najlepszą szkołą w kraju okazało się XIV LO im. St. Staszica w Warszawie. Drugie miejsce zajęło Liceum Akademickie Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Zaraz za nim uplasowało się XIII LO w Szczecinie.
Fot. Jakub Orzechowski / Agencja Wyborcza.pl
2 z 12
Lubelski "Staś" na podium
Wśród lubelskich szkół najwyższe miejsce na podium zajęło I LO im. Stanisława Staszica. Popularny "Staś" uplasował się na 22 pozycji, czyli o dwa oczka wyżej, niż rok temu.
Fot. Jakub Orzechowski / Agencja Wyborcza.pl
3 z 12
"Zamoy" w pierwszej 100
W ocenie szkół wzięto pod uwagę trzy kryteria: wyniki matur z przedmiotów ścisłych na poziomie rozszerzonym (matematyka, fizyka, chemia i informatyka), wyniki matury obowiązkowej z matematyki oraz sukcesy uczniów na olimpiadach przedmiotowych.
Na drugim miejscu w Lublinie znalazło się II LO im. Hetmana Jana Zamoyskiego. W skali kraju szkoła uplasowała się dopiero na 65 pozycji. W porównaniu z ubiegłym rokiem "Zamoy" przeskoczył o 6 oczek do przodu.
JAKUB ORZECHOWSKI
4 z 12
W "Biskupiaku" nieco lepiej
Poza pierwszą setką znalazło się m.in. XXI LO im. Stanisława Kostki. Popularny "Biskupiak" w tym roku poprawił swój wyniki o 4 oczka i zajął ostatecznie 101 miejsce.
JAKUB ORZECHOWSKI
5 z 12
Skok Unii
W tym roku lepiej niż poprzednio poradziło sobie III LO im. Unii Lubelskiej. Szkoła Zajęła 107 miejsce, uzyskując ostatecznie 39.20 punktów w ocenie generalnej. W poprzednim roku liceum znalazło się na 119 pozycji.
6 z 12
Pierwsza 100 też nie dla "Paderewskiego"
Międzynarodowe Liceum "Paderewski" znalazło się na 141. pozycji rankingu.
7 z 12
Jadwiga pnie się w górę
LO im. Królowej Jadwigi uplasowało się na 172 miejscu, czyli o trzy oczka lepiej niż w 2015 roku. - Z doświadczenia wiem, że uczniowie którzy związani są z naszą szkołą przez sześć lat osiągają lepsze wyniki na maturze i łatwiej im to przychodzi od tych, którzy są u nas tylko w liceum. Pierwsze trzy lata można określić jako kształtowanie i wychowywanie młodych ludzi. Potem znając się już bardzo dobrze przychodzi okres ciężkiej pracy - mówił "Wyborczej" właściciel szkoły Grzegorz Szymczak.
Fot. Jakub Orzechowski / Agencja Wyborcza.pl
8 z 12
Batory. Spadek w rankingu
Zaraz pod lubelskim "Zamoyem" znalazło się Pallotyńskie LO im. Stefana Batorego. W rankingu "Perspektyw" szkoła uplasowała się na 170 pozycji. Rok temu liceum zajęło 70 miejsce.
9 z 12
Debiut techników
W tym roku technika w Polsce oceniono po raz pierwszy. Najlepszym w kraju okazało się Technikum Łączności nr 14 w Krakowie. Na drugim miejscu jest Technikum Zawodowe nr 7 w Zespole Szkół Elektryczno-Mechanicznych im. gen. Józefa Kustronia w Nowym Sączu. Na trzecim uplasowało się Technikum w Zespole Szkół Elektronicznych im. Bohaterów Westerplatte w Radomiu.
Fot. Jakub Orzechowski / Agencja Wyborcza.pl
10 z 12
Pierwsza 20. w lubelskich rękach
Lubelskie technika w rankingu "Perspektywy" poradziły sobie o wiele lepiej. Najlepszym z nich okazało się Technikum Elektroniczne im. Obrońców Lublina 1939 r. mieszczące się przy ul. Wojciechowskiej. Szkoła uplasowała się na 12 miejscu w całym kraju.
11 z 12
"Chemik" w czołówce
Dobrą pozycję zdobyło również Zespół Szkół Chemicznych i Przemysłu Spożywczego im. gen. Franciszka Kleeberga w Lublinie. Placówka ostatecznie uplasowała się na 25 pozycji.
Fot. Jakub Orzechowski / Agencja Wyborcza.pl
12 z 12
"Budowlanka" nie najlepiej
Najgorzej w opublikowanym niedawno zestawieniu poradziło sobie Technikum Budowlano - Geodezyjne. Szkoła zajęła w rankingu 83 pozycję.
Wszystkie komentarze