Strefa to ekspresówka, lotnisko, granica
Na samym początku strefa zajmowała powierzchnię 70 hektarów na Felinie w sąsiedztwie siedziby sortowni Poczty Polskiej i podobnie jak inne w całym kraju miała działać tylko przez dziesięć lat (dziś ten okres wydłużono do 2026 r).
Zanim miasto dostało zgodę na jej utworzenie, musiało przedstawić pierwszych inwestorów. Pod listem intencyjnym podpisało się 13 chętnych. Pierwsze trzy firmy, które uzyskały pozwolenie na działalność w strefie to: Ball Packaging Europe Lublin (producent puszek), Aliplast (lubelski producent części aluminiowych dla budownictwa) i Ramatti (samochodowe foteliki dla dzieci).
Aliplast jest największą firmą na Felinie. Dziś zatrudnia 460 osób. Aliplast to producent profili aluminiowych wykorzystywanych np. w budownictwie. Firma swoje produkty sprzedaje za granicę m.in. do Czech, Słowacji, Węgier, Litwy i Niemczech.
Według Ewy Ciołek z Aliplast firma systematycznie się rozwija dzięki fabryce zlokalizowanej w strefie ekonomicznej i jej doskonałej lokalizacji, czyli sąsiedztwu z ekspresówką i lotniskiem.
Wszystkie komentarze