Więcej
  Komentarze
  hrabia-drapello przecież tych nadwyżek nikt nie przejada - część trafia do budżetu miasta czyli do mieszkańców wraca w postaci konkretnych inwestycji a część idzie na inwestycje danej miejskiej spółki i tutaj przykładem może być oczyszczalnia ścieków w Hajdowie.
  już oceniałe(a)ś
  5
  1
  Czyli politycy, a my razem z "nimi" zafundowaliśmy sobie lotnisko, z którego zamiast korzyści w postaci inwestycji w Lublinie ( zwiększenia zatrudnienia), mamy "worek bez dna", którym finansujemy ludzi odlatujących do pracy za granicą !! To tylko my tak potrafimy zarządzać !! Tak w ogóle to powinno się na lotnisku wprowadzić tablicę "ogłoszenia o pracy- dam pracę". Idziesz na lotnisko i czytasz te ogłoszenia, po czym wsiadasz w samolot i lecisz tam gdzie jest praca. Miasto dopłaci ! Tak zastanawiam się, a może to jest celowe ? :)
  @kletos Oczywiście, że tak, ale LUZ to w zasadzie jedyny obiekt neoliberalnego biznacjum, który ma sens z punktu widzenia proli z lubelszczyzny poniewieranych przez lokalnych wyzyskiwaczy (przy pełnej aprobacie Rozwijacza-Betoniarza zresztą). Tak, że akurat każdy kolejny milion utopiony w LUZ ma sens o tyle, że zapewnia prolom możliwość bezpiecznej i szybkiej ucieczki spod bata miejscowych poganiaczy brutalnego kapitalizmu. Dla wyższego celu jakim jest uratowanie ludzi spod buta lubelskiego kapitalisty nie ma co żałować grosza. Resztę bizancjum oczywiście zaorać.
  już oceniałe(a)ś
  1
  1
  Targi Lublin - nie dość, że stanęło to, pożal się boże, blaszane badziewie okrakiem pośrodku parku, niszcząc zieleń i zagradzając drogę między dworcem a miastem, to jeszcze musimy do tego dokładać. Gratulacje!
  @dobrarada-1 Pamiętaj kto jest ojcem założycielem tego dziwoląga. Tak, tak, to wsamraśny były prezydent. Obecna władza będzie mieć na sumieniu grzech, że przyłożyła rękę do dalszej dewastacji parku.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Dziwi mnie,że firmy typu MPK albo MPWiK mają przynosić zyski. To nie są komercyjne przedsiębiorstwa tylko zakłady użyteczności publicznej. Neoliberałom całkiem pierdzieli się w głowach.
  @hrabia-drapello Nie chodzi o to, że mają przynosić zyski, bo jako przedsiębiorstwa użyteczności publicznej zysk oznacza, że sfinansowano go kosztem mieszkańców miasta. Spójrz na sprawę inaczej, zobacz ile płacisz za wodę i ścieki. Czy cena wody i ścieków wzrasta o inflację ?
  już oceniałe(a)ś
  0
  1
  MPK wypracowało 7 tys. złotych zysku? Opędzlować taki biznes, pieniądze włożyć do banku i z odsetek czerpać zyski.
  już oceniałe(a)ś
  2
  2
  Mając na uwadze powyższe wyniki, można przewidywać, że: 1) Rozwijacz-neoliberał będzie próbował znaleźć sposób, żeby sprzedać mpwik i lpec - najlepiej któremuś z zaprzyjaźnionych kapitalistów 2) dobrym pretekstem do realizacji pkt. 1 będzie zadłużenie sukcesywnie pogłębiane przez powołane do życia głównie właśnie w tym celu obiekty neoliberalnego bizancjum, jak LUZ, arena czy aqua.
  @cuddles.best Mieszkanie wynajmę a z zysków opłacę sobie hotel...
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  @dziki_truten Dla aparatczyków neolibu społeczeństwo powinno zapewnić darmowy (nawet dożywotnio) hotel - we Wronkach.
  już oceniałe(a)ś
  1
  2
  Szklanka do połowy pełna, bo poniżej jest próżnia... W dwa tygodnie od sesji absolutoryjnej podawane są wyniki spółek z dominującym udziałem i akcjonariatem miasta, które wchodzą w tzw. sprawozdanie skonsolidowane JST? Proszę do tych wyników dodać takie pozycje jak dokapitalizowania, zakup usług i wszelkie inne dotacje celowe ze zleceniem realizacji zadań finansowanych z Budżetu Obywatelskiego włącznie i dopiero podawać informacje o kondycji finansowej. O czym piszę? Między innymi o dokapitalizowaniu PLL kwotą ponad 23,3 miliona złotych. O zakupie przez nasze miasto od MPK usług za kwotę ponad 60 milionów złotych, kwotę która zresztą jest stricte wirtualnym pieniądzem. O zakupie usług i dotacjach celowych gminy w innych spółkach pisać powinni ci, którzy nie widzą niczego złego w zleceniu za ponad 0,5 miliona z Budżetu Obywatelskiego zadań spółce, która chwali się frekwencją powstałą w wyniku sprzedaży biletów "na opiekuna", który opiekował się... innym "opiekunem". Rozumiem pracowników tych spółek, które jakby nie patrzeć są monopolistami w każdym calu, bo konia z rzędem temu przedsiębiorcy, który może liczyć na takie przywileje jak choćby podmiotowe zwolnienie z podatków od nieruchomości czy dotacje celowe oparte o kreatywną księgowość. Nie dziwię się urzędnikom, bo dla nich jest to alibi do dalszego nicnierobienia tam gdzie działać trzeba oraz przerostu zatrudnienia na skalę, o której nikt nie marzył nawet w gospodarce centralnie sterowanej. Nie dziwię się samorządowcom, którzy głosowali za udzieleniem prezydentowi absolutorium bez znajomości faktycznej kondycji finansowej miejskich spółek, które rocznie pochłaniają ponad 5% dochodów JST, a powinny co najmniej wychodzić na przysłowiowe zero. Dziwię się jedynie tym, którzy na to wszystko pracują, bo w/w podmioty i osoby żyją dzięki próżni wytworzonej pod wodą wypełniającą szklankę do połowy, którą kiedyś i tak będą musieli wypić wszyscy. Jeżeli ktokolwiek ma wątpliwości dlaczego pod wodą wypełniająca szklankę do połowy jest próżnia, to zapytajcie o sprawozdania finansowe spółek, które powinny być publikowane w BIP Urzędu Miasta Lublin, a nie są. Jak widać "Ballada o prawdziwym kłamstwie" doczekała się części dalszej. Doczekaliśmy się kontynuacji starego z całkiem inną obsadą ale jakże tożsamą pogardą dla tych, którzy na to wszystko łożą.
  już oceniałe(a)ś
  1
  2
  i po co dalej dajemy kasę na MKS. MP wielokrotne nowa hala brak kiboli i zero zainteresowania. To jest tzw sufit tego zespołu i tak jest od lat. Skończmy z propagandą pt duma lublina. To nie żadna duma tylko wieczne długi. Ta drużyna nie ma żadnych szans rozwoju tylko wieczną wegetacje
  już oceniałe(a)ś
  0
  1