Fot. Piotr Maciuk
Lublin
Będąc w Lublinie obowiązkiem jest zobaczyć Bramę Krakowską. Brama Krakowska, łączy starą część z najważniejszym przedmieściem, prowadzącym w kierunku Krakowa, a obecnie śródmiejskim deptakiem i centralną ulicą Lublina, nazwaną Krakowskie Przedmieście. Jest miejscem wystaw.
Ogród Botaniczny
Położony po sąsiedzku skansenu, na terenie dawnego Podworskiego parku Kościuszków na lubelskim Sławinku. Dzisiejszy Ogród Botaniczny UMCS ma blisko 40 ha powierzchni i kilkanaście działów tematycznych. Najbardziej rozległy - arboretum, mieści ponad 1200 gatunków, odmian i form drzew i krzewów. Znajduje się na ulicy Sławinkowskiej 3.
Zwiedzać możemy od 16 kwietnia do 31 października br. Przy zwiedzaniu ogrodu z przewodnikiem za 1,5 godz. zapłacimy 6 zł/osobę. Konieczna jest też wcześniejsza rezerwacja telefoniczna (od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00-15:00), pod numerem tel. 81 743 49 00. Na terenie Ogrodu Botanicznego w Kawiarence "U Baby Jagi" istnieje możliwość zorganizowania ogniska lub zamówienia obiadu dla grup.
Zamek Lubelski
Od 1957 znajduje się w nim Muzeum Lubelskie, w którym możemy zobaczyć m.in. obraz Jana Matejki "Unia Lubelska". Odbywają się w nim wystawy tymczasowe. Można też zwiedzić wieżę zamkową - donżon, na szczycie którego będziemy mieli okazję zobaczyć panoramę Lublina.
Lublin - Bazylika dominikanów
Jeden z najstarszych i najcenniejszych kościołów i klasztorów Lublina, nazywany - ze względu na wielkość i klasę założenia - lubelskim Wawelem. W klasztornym skarbcu przechowywany jest krucyfiks z XVI wieku, kościół przechowuje też relikwie Krzyża Świętego.
Wszystkie komentarze