Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  lublin 9
  @wwrr1 Dzięki
  już oceniałe(a)ś
  3
  0
  " Co ciekawe, w Warszawie mieszka więcej kobiet, niż mężczyzn". Przepraszam ale co w tym ciekawego? W żadnym z wymienionych miast mężczyźni nie stanowią większości...
  @monicalanc W całej Polsce mieszka więcej kobiet niż mężczyzn, to można się spodziewać, że w większości jednostek administracyjnych wyniki będą podobne :)
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  Jako,że jadąc od północy czy południa nie sposób ominąć Rzeszowa obwodnicą (bo jej nie ma) musiałem przejechać ostatnio przez tą miejscowość. Po minięciu tablicy "Rzeszów" oczom mym ukazały się hektary sztachet, poletek, obórek i kurników, gdzie ludzie żyją jak w XIX wieku. Włączyli już chyba w swoje granice cały powiat, a mimo tego nadal nie mogą przeskoczyć w liczbie ludności powiatowych miast jak Sosnowiec, Radom, Częstochowa czy Gdynia, o miastach wojewódzkich nie wspominając. Lublin nic nie przyłącza (a mógłby włączyć Świdnik i przeskoczyć ludnościowo Bydgoszcz, a przy włączeniu kilku innych miejscowości także Szczecin ale nie musi się napinać) a ludności mu przybyło. Jakość się liczy, a nie ilość koledzy z Rzeszowa.
  @GoscGPLUS: Pisul Minimus
  @GoscGPLUS: Pisul Minimus
  Szczecin jest trzecim miastem pod względem powierzchni ponieważ do jego powierzchni wliczone są akweny wodne: jezioro Dąbie i akweny portowe na Odrze i Regalicy. A poza tym, co to za określenie w artykule: "Także to miasto (Szczecin) trafiło na listę największych w Polsce. Wypada autorowi złożyć wyjaśnienie, że zawsze tam było, i nic mu nie grozi aby z niej spadło. Odbiło wam?
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  druga połowa Lubelaków mieszka w Warszawie....;)
  już oceniałe(a)ś
  0
  1