Więcej
  Komentarze
  świetnie - ścigać się o przed i przed_przedostatnie miejsce w Polsce w kategorii miast wojewódzkich, GW jak na gazete aspirującą do miana ogólnopolskich opiniotwórczych mogła by ruszyć głową i jakoś nakierować te oczekiwania na wyższy skok
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Oba regiony niewiele mają do zaoferowania wg Instytut Badań nad Gospodarką Rynkową a lubelski nawet nieco mniej niż podkarpacki ale wschód(lubelskie) i południowy wschód (podkarpackie) to nadal zagłębia bezrobocia i biedy. cytat:"Do grupy województw o przeciętnej atrakcyjności zaliczają się województwa: łódzkie, pomorskie oraz opolskie. Ogólna wartość wskaźnika atrakcyjności inwestycyjnej w przypadku dwóch pierwszych jest wyższa niż przeciętna, natomiast w przypadku województwa opolskiego – niższa. Czynniki wpływające na atrakcyjność inwestycyjną województwa łódzkiego to przede wszystkim wysokie zasoby pracy przy relatywnie niewysokich wynagrodzeniach, a także ponadprzeciętna dostępność komunikacyjna. Region pomorski charakteryzuje się natomiast wysoką aktywnością wobec inwestorów oraz jednym z większych w kraju rynków zbytu. W klasie regionów o niskiej atrakcyjności znalazły się województwa: kujawsko-pomorskie, lubuskie oraz podkarpackie, natomiast w klasie województw o najniższej atrakcyjności: świętokrzyskie, lubelskie, warmińsko-mazurskie i podlaskie. Ich pozycja jest przede wszystkim konsekwencją długofalowych procesów społeczno-gospodarczych. Niska intensywność urbanizacji i uprzemysłowienia w okresie, w którym procesy te dokonały głębokich przekształceń w wielu regionach europejskich i niektórych polskich, nie pozwoliła na wykształcenie się odpowiedniej „masy krytycznej” (korzyści skali i aglomeracji) w zakresie najistotniejszych zasobów dla dużych inwestorów.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Ikea wybrała Lublin, bo to po prostu duże miasto. Co do rozwoju....Lubln i ma rzeczywiście dobrą passę, ale w Kielcach, Białymstoku, Rzeszowie również mówią że rozwijają się najszybciej na wschodzie Polski :) Do 89 roku Lublin pełnił rolę stolicy Polski wschodniej. Ma duży potencjał, jest zdecydowanie najwiekszy na wschód od Wisły, kultura, zabytki, uczelnie nieporównywalne z innymi. Ale jest też łyżka dziegciu, bo zarówno Białystok jak i Lublin, mimo wielu pozytwnych zmian są daleko za liderami z zachodu
  @zadrykoza Kielce to wschodnia Polska? :-D
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @ptak_dodo Kasę EU z programu Polska Wschodnia siorbią równie dobrze jak Lublin...
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Neolib lubuje się w różnych dziwnych barometrach tzw. "rozwoju" - w zależności od wersji może to być obecność na początku mcdonalda, potem (odpowiednio przeskalowanych) lotniska, stadionu, akfaparku, interaktywnej fontanny, czy w końcu wreszcie IKEI, ale równie dobrze też może to być np. ilość wyciętych drzew czy zabetonowanej/zasfaltowanej powierzchni. Takie obiekty służą jako emblematy postępu (coś jak zdobywanie sprawności przez dawnych zuchów) i ekonomiczny ani społeczny sens nie ma tu nic do rzeczy. Nie trzeba dodawać, że takie czynniki jak jakość życia plebsu czy ochrona przyrody dla neoliba-technokraty nie mają absolutnie żadnego znaczenia i w żadnym wypadku nie kwalifikują się jako jakikolwiek miernik "sukcesu".
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Ludzie,czy was pogięło? Sklep z badziewnymi meblami urasta do rangi inwestycji stulecia?
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  "Oba miasta jeszcze kilka lat temu toczyły walkę o to, które z nich jest liderem we wschodniej Polsce. Lokalizacja sklepu IKEA w jednym z nich miała być potwierdzeniem tych aspiracji" Ja pierdzielę! :D LOL
  @alfisto_1980 No cóż, takie czasy :)
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Ikea nie wybrała Rzeszowa, bo tam jeno świecidełka sołtysa, a nie potencjał. Będą jeździć do nas, tak samo jest z uczelniami, szpitalami,rekreacją, wydarzeniami kulturalnymi i sportowymi. Lublin jest po prostu dla podkarpacia miastem wyższego rzędu niż Rzeszów.
  @Pisul Minimus Hehe Sklep meblowy ulokował się w Lubinie brawo, będziecie meble sprzedawac to jest rozwój to jest hit to jest innowacja i wysoka technologia, sprzedawac meble do skręcenia. Brawo Wy!!
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  No pewnie, że brawo My! Ikea to globalny koncern i inwestuje tam, gdzie to się opłaca i jak widać w Lublinie opłaca się bardziej niż w Rzeszowie. To nic osobistego, po prostu jesteśmy od was lepsi.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @Pisul Minimus Po nowym roku znowu się okaże że Lublin się zmniejszył o 20 tyś ludzi i skończy się rumakowanie i sny o potędze. Czy GWlublin poinformuje o tym fakcie? Wątpię.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  #@Pisul Maximus jakbyś czytał coś innego niż "Propaganda sołtysa" czy inne "Nowiny" to byś wiedział,że Lublinowi w tym roku przybyło mieszkańców :) Ikea juz dawno zauważyła że Lublin przy Rzeszowie jest potęgą i że przyłączanie kolejnych Bzianek, Słocin i innych wiosek z hektarami sztachet, pól i inwentarza, nie zrobi z Rzeszowa miasta i nie rokuje na przyszłość. A że liczyć to oni potrafią, to chyba widać, po tym jak im się biznes kręci :)
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @Pisul Minimus "Maximus jakbyś czytał coś innego niż "Propaganda sołtysa" czy inne "Nowiny" to byś wiedział,że Lublinowi w tym roku przybyło mieszkańców..." _______________________________________________ Przecież to lokalne lubelskie media informują że Lublin umiera: Kurier Lubelski z 2 połowy 2016 roku - www.kurierlubelski.pl/wiadomosci/lublin/a/lublin-wyludnia-sie-w-zastraszajacym-tempie,10398059/ Dziennik Wschodni - www.dziennikwschodni.pl/lublin/lublin-sie-wyludnia-za-35-lat-ma-byc-o-80-tys-mieszkancow-mniej,n,141229713.html Lublin 112 - www.lublin112.pl/tapniecie-demograficzne-lublinie-liczba-mieszkancow-osiagnela-poziom-1985/ ... ja czekam na początek 2017 i rekord w ucieczce mieszkańców z koziego grodu :)
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Nie doczekasz się, tak samo jak ikei w Rzeszowie :) lublin.stat.gov.pl/
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @Pisul Minimus Ratusz Lublina dolicza sobie liczbę studentów do statystyk zameldowanych na stałe? Tyle że studia się kończą i ludzie wyjeźdzają w popłochu z pod Białoruskiego miasta. I tyle w temacie statystyk. Prawda taka że Lublin umiera - www.lublin112.pl/wp-content/uploads/2016/01/sta.jpg A gdyby przyjąć sposób liczenia jak w kozim grodzie do RZeszowa trzeba dopisać 50 tyś studentów tutaj studiujących.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @Pisul Minimus W Rzeszowie nie potrzeba "IKEJJI" bo jest przesyt na meble. Ty będziesz się cieszył jak dzieciak z wszystkiego co jest u was w tej dużej opustoszałej wsi a gdzie indziej ludzie mają to w czterech literach. Uczelnie chłopcze w Rzeszowie wysoko stoją, budynki nowoczesne , a u was jakieś badziewie. Rzeszów jest w europie w czołówce pod względem przypadających studentów na ilość mieszkańców . Szpital to by się tobie przydał taki bez klamek bo widzę masz spory problem z kilkoma klepakami , wydarzenia kulturalne w lubynie są takie jak na typowej wsi biesiadne , odpustowe hahah
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Widzę,że Ikea dostrzegła nie tylko biedę ekonomiczną Rzeszowa ale również umysłową jego mieszkańców. Maximus, Lublin ze studentami i Świdnikiem ma ponad pół miliona mieszkańców, więc nadal daaaaleko przed Rzeszowem. A,że jesteś wielkim fanem Ikei i aż cię skręca na myśl,ze ten sklep powstaje w Lublinie, to nie trzeba daleko szukać - twoja wypowiedź z rzeszowskiego forum: "autor: pisul » 09 sty 2015, 23:13 Pozwole sobie z tym niezgodzić. Tak bogatej oferty w tak przystępnych cenach nie ma nikt. Sam składałem kilka kuchni i kompletów mebli do pokoju/sypialni gdy mieszkałem w Krakowie. Sam mam kilka elementów na poddaszu bo to co w Rzeszowie oferowała konkurencja do tego typu mieszkań to biedusia. Ostatnio testowałem A4 i wstąpiłem po stolik pod laptopa... Wcześniej czy póżniej nie trzeba będzie jeżdzić. " inwestycje-rzeszow.pl/viewtopic.php?f=11&t=27&start=20 @benek chyba za dużo zapachów z obórki się nawciągałeś. W czym wysoko stoją rzeszowskie uczelnie? Jakie wy tam macie nowoczesne budynki? Stadion proteza i baseny z lat 70 tych na wolnym powietrzu? Nie rozśmieszaj ludzi. O znajomość wydarzeń kulturalnych w Lublinie cię nie posądzam, bo u was tylko dożynki i disco-polo w radiu.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Zapytajcie UML o opłaty adiacenckie i renty planistyczne naliczone temu koncernowi, bo taki poziom propagandy musi coś przykrywac.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0