Więcej
  Komentarze
  Brawo Żuk, brawo Lublin. Idziemy do przodu!
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  To w końcu PKP, czy PKB?
  @pela Stoi w tekście, że kolej...:)))
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Prawda jest taka,że Rzeszów wącha LUBLINOWI stopy. W Lublinie przepiękny stadion, Mistrzostwa Europy, tysiące zagranicznych kibiców, transmisje telewizyjne na cały świat, ochy i achy nad miastem ze strony komentatorów, w Rzeszowie zamiast stadionu proteza z jedną trybuną, gdzie max co może się odbyć to dożynki. Aqua park to samo - u nas piękna Aqua Lublin gdzie regularnie odbywają się Mistrzostwa Polski, a w Rzeszowie ludzie mogą kąpać się jedynie w ściekach żwirowni. Za moment Lublinowi przybędzie kolejny wysokiej klasy obiekt - stadion lekkoatletyczny, w Rzeszowie chaszcze. Tak samo z pozostałymi tematami. U nas rozwój turystyki, biznesu, kultury i infrastruktury. Powstają nowe biurowce, hotele, apartamenty, IKEA, przybywa połączeń lotniczych, budują się nowe drogi, estakady i wiadukty - rozwijamy się wielowymiarowo a nie przez siłowe przyłączanie wsi. W Rzeszowie marazm i stagnacja, dlatego przerażony Maximus bóldupi tutaj, bo widzi co się dzieje - Lublin (lokomotywa) odjeżdża Rzeszowowi (furmanka) z każdym dniem.
  @Pisul Minimus W RZ. równocześnie różne firmy budują 4 wieżowce ponad 55 metrowe i dwa 74 metrowe. W zapowiedziach biurowiec 110m obok Hotelu Rzeszów, wieżowiec mieszkalny Hartbexu Res Tower na osiedlu baranówka ponad 100m, Capital Towers 120m na Nowym Mieście i obok Olszynki Park 160m. I niedaleko Mostu Zamkowego 180m! Czy to jest marazm? Czy ja wiem? RZ ma swoje 5 minut. Inwestycje warte mln złotych. Ludzie pchają się drzwiami i oknami. Deweloperzy na pniu sprzedają dziurę w ziemi nim wyjdą z parkingami podziemnymi... A LU? Ludzi ubywa, średnio 15 tysięcy na rok - www.dziennikwschodni.pl/lublin/ile-osob-mieszka-w-lublinie-sa-juz-najswiezsze-dane-znowu-nas-ubylo,n,1000192687.html Co do stadionu lekkoatletycznego w RZ a raczej dwóch :)- www.nowiny24.pl/wiadomosci/rzeszow/a/rzeszow-bedzie-mial-dwa-nowoczesne-centra-lekkoatletyczne-do-budowy-doplaci-minister,11777321/
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @Pisul Maximus Tak tak w zapowiedziach to wy faktycznie jesteście w czołówce ale potem g...no z nich wychodzi :) A u nas wysokie biurowce, apartamentowce i obiekty sportowe już stoją, funkcjonują i cieszą oko :) LUBLIN miastem realizacji, Rzeszów miastem makiet.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  "Wyprzedziliśmy m.in. Warszawę, Kraków czy Poznań." .......teraz kolej na Amsterdam i Nowy Jork !!! Ale wcześniej weźcie wytrzeźwiejcie, autorzy...
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Ranking: 10. Łódź 9.Białystok 8.Tarnów 7.Gdańsk 6.Poznań 5.Kraków 4.Warszawa 3. Lublin 2. RZESZÓW :) 1.Wrocław Znowu Rzeszów lepszy od Lublina hłe hłe. Jak to jest być zawsze gorszym koziogrodczanie? Idzie się przyzwyczaić?
  @Pisul Maximus Lepszy w biciu uczniów z Portugalii i trąbieniu na czarnoskórych na przejściach dla pieszych. A, zapomniałem - cipę w przestrzeni publicznej też macie, a Lublin nie ma.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @Pisul Maximus Ciekawe jest to, że rzeszowiaki (brak szacunku i Koziogrodczanie z małej to i do Ciebie mieszkańcu miasta wielkiej cipy nie będzie szacunku), przyjeżdzają do Lublina na studia... Hmm... Kształcenie leży w Rzeszowie chyba... Nie wiem w czym tam jesteście lepsi, ale bądzcie sobie lepsi :) Wchłanianie okolicznych gmin i rozwój w ten sposób to taki o sobie rozwój :) Poza tym ranking kto się szybciej rozwija znaczy tyle, że się szybciej rozwija, a nie jest bardziej rozwinięty, także jeszcze macie długą drogę do Lublina :) Dwie nowe drogi na krzyż nic nie zmienią :)
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @4zybert Brzydko się chwytasz. Wulgaryzm to nie argument...
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @s.monte.z.uma nazwanie tego cudu sztuki i architektury po imieniu jest wulgaryzmem?
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @Pisul Maximus a jednak jesteś głupszy niż myślałem. w sumie to nawet nie wiem, czy się z tego cieszyć.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Od 2010 roku zaobserwować można pewną zależność, a są nią informacje o wybitności naszego miasta na tle innych, które podawane są na kilka dni przed głosowaniem nad przyjęciem sprawozdania finansowego i absolutorium dla prezydenta. Na ten przykład w tym roku w/w informacja prawdopodobnie ma przykryć fakt, że łączne zadłużenie naszego miasta przekroczyło 1 miliard 280 milionów 567 tysięcy złotych, niedobór finansowy za rok ubiegły wyniósł ponad 12 milionów 340 tysięcy złotych, a skumulowany niedobór finansowy przekroczył 1 miliard 245 milionów 703 tysiące złotych. Zbilansowany wynik finansowy za 2016 rok był co prawda dodatni ale niższy o ponad 160 milionów złotych w stosunku do roku 2015. Przy ponad 12 milionach 340 tysiącach złotych wydatków wyższych niż dochody - poszły dodatkowe nagrody za wybitne osiągnięcia, które przekroczyły 1 milion złotych, co oznacza, że prezydent nagrodził wybrańców 14 pensją sfinansowaną kredytem, bo mityczne "miasto" wydało o 12 milionów 340 tysięcy złotych więcej niż miało dochodów. Cóż z tego, że zdaniem bliższych lub dalszych znajomych masz jednego z najprzystojniejszych mężów lub jedną z najpiękniejszych żon, jeden z najpiękniejszych domów i samochodów w całej rodzinie jak to wszystko (poza finansowym nieudacznikiem lub za dużo wydającą gospodynią) jest obciążeniem dla obecnego i kolejnych pokoleń. Panu redaktorowi polecam "Ballada o prawdziwym kłamstwie", bo myśmy już nie takie "dobre" wiadomości kiedyś przerabiali.
  @andrzej.filipowicz ...i teraz już rozumiem dlaczego na Wesołej nie położono 20 metrów bieżących chodnika (na całej długości położono nowy asfalt i chodnik z płytek lub kostki - w zależności od tego, czy mieszkają tam celebryci: przedstawiciele władz byli i obecni oraz radni i zaradni - płytki, czy też plebs - kostka). Widocznie kasa ratuszowa jest tak wyczyszczona, że koszt położenia tych 20 metrów chodnika doprowadziłoby do prawdziwej finansowej katastrofy. Dziękuję panie Andrzeju za racjonalizację moich podejrzeń o jakieś machlojki. Na biedę ratuszową nie ma rady. Także tą mentalną, która jest bodaj bardziej dotkliwa od tej materialnej :-)
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @s.monte.z.uma Bywają tu tacy, którzy gotowi uznać za malkontenctwo tak wygórowane oczekiwania w postaci 20 metrów bieżących chodnika, bo przecież więcej położyli niżli zabrakło. Temat rzeka, do którego wrócimy nawet gdybym miał swoje wpisy zamieszczać przez pośrednika, do którego będę przesyłać... grypsy. Dziękuję za wpis i pozdrawiam serdecznie, af :)
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @andrzej.filipowicz W razie potrzeby - dostarczę cebulę. Dobra na szkorbut ;)
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @s.monte.z.uma Trzymam za słowo ;) Tym sposobem główny architekt oskarżenia dostanie niestrawności, co nie było zamiarem żadnego z nas ;) Przyjdzie czas, że skarżący, oskarżający i sądzący będą musieli pokazać jak sobie potrafią radzić w wolnym rynku, co oznacza, że zarobienie na przysłowiową cebulę będzie nie lada wyzwaniem.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0