Policjanci z Krasnegostawu zatrzymali jadącego wężykiem kierowcę tira. Kiedy otworzyli drzwi kabiny, 57-letni mężczyzna wypadł na zewnątrz.

W nocy ze środy na czwartek patrolujący rejon obwodnicy Krasnegostawu na drodze krajowej nr 17 policjanci z drogówki zauważyli jadący wężykiem ciągnik siodłowy z naczepą. Kierujący nie utrzymywał prostego toru jazdy i początkowo nie reagował na sygnały do zatrzymania.

Dopiero wyprzedzenie ciężarówki spowodowało, że kierowca zatrzymał pojazd na poboczu. Gdy funkcjonariusz otworzył drzwi kabiny, na jezdnię wypadł kierowca.

- Po chwili okazało się, że 57-letni obywatel Ukrainy ma prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. Miał problemy z utrzymaniem równowagi i w takim stanie przewoził ponad 30 ton ładunku. Obok fotela kierowcy mundurowi znaleźli butelkę po wódce. Wyniki kilkukrotnego badania alkomatem wskazały, iż mężczyzna prawdopodobnie pił podczas jazdy - informuje komisarz Piotr Wasilewski, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie.

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.

Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem