Jeśli Andrzej Rolla zostanie dyrektorem biblioteki, to stworzy listy książek zakazanych? A może będzie jakieś książki chciał palić? - pyta poseł KO Michał Krawczyk i domaga się rzetelnego konkursu na dyrektora Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Lublinie.

Słowa posła Krawczyka to reakcja na opublikowany w ubiegłym tygodniu artykuł lubelskiej "Gazety Wyborczej". Opisaliśmy w nim zamiary zarządu województwa, który chce powołać bez konkursu na stanowisko dyrektora Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej Andrzeja Rollę, byłego starostę kraśnickiego. To zagorzały krytyk Unii Europejskiej i środowisk LGBT, a także przeciwnik Strajku Kobiet, który kilka lat temu przetoczył się przez Polskę.

Poseł Krawczyk: Jestem poruszony tym, co przeczytałem

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.

Roman Imielski poleca
Czytaj teraz
Więcej
    Komentarze
    To tylko kwestia czasu, kiedy pisowcy przeprowadzą czystki w zbiorach bibliotecznych i stworzą indeks ksiązek zakazanych z powodów ideologicznych. Może już zakazują zakupu takich książek do bibliotek. Wraca na całego PRL, a trzecia kadencja pisu to nie będzie dyktaturka, tylko prawdziwe autorytarne państwo rządzone przez klikę nacjonalistycznokościelną
    już oceniałe(a)ś
    0
    0