Miasto chce znacznie okroić mający ponad cztery hektary wąwóz między ul. Zelwerowicza i Dereckiego. Zamiast zieleni będą mogły stanąć tu domy. Części mieszkańców się to nie podoba. W ratuszu przekonują, że to ukłon w stronę niezadowolonych z nowego planu zagospodarowania.

Można powiedzieć, że w Lublinie to absolutny, choć niechlubny rekord. Plan zagospodarowania na 80 hektarów terenu położonego na północ od ul. Zelwerowicza na Czechowie powstawał ponad 10 lat. Rada miasta wyraziła zgodę na przystąpienie do jego tworzenia w czerwcu 2013. Ostatecznie uchwalono go we wrześniu tego roku.

W tym czasie na podstawie decyzji o warunkach zabudowy powstało tu kilka osiedli mieszkaniowych. Są nowe bloki, domy, zabudowa szeregowa czy market sieci Lidl. Plan jest więc w zasadzie usankcjonowaniem tego, co w ciągu minionych lat powstawało na tym obszarze.

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.

Bartosz T. Wieliński poleca
Czytaj teraz
Więcej
  Komentarze
  Money, money, money....
  już oceniałe(a)ś
  7
  4
  Krzysztof Żuk chyba sPiSiał... To nie pierwsza kontrowersyjna decyzja godząca w tereny zielone miasta godzące dobrostan mieszkańców Lublina. Jako mieszkaniec Lublina jestem zniesmaczony jego decyzjami.
  już oceniałe(a)ś
  3
  1
  Ratusz odkleił się od potrzeb mieszkańców Lublina już dawno.
  już oceniałe(a)ś
  7
  5