Czy dojdzie do połączenia Teatru Muzycznego, Filharmonii Lubelskiej i Centrum Spotkania Kultur w jedno Lubelskie Centrum Sztuki? Chciałaby tego Kamila Lendzion, dyrektorka Teatru Muzycznego.
To już tradycja, że 3 maja mieszkańcy tańczą na deptaku "Poloneza dla Lublina". Uroczysty korowód z udziałem prezydenta Lublina Krzysztofa Żuka rozpoczął się przed ratuszem i przeszedł deptakiem na pl. Litewski. Tam z kolei odbył się piknik...
To Rococo Rot, Dead Cat in a Bag oraz polskie grupy Szorstkie, Tuleje i Atol Atol Atol dołączyły do listy artystów zaproszonych na tegoroczną edycję Innych Brzmień.
Z wystawą "art. dekoracyjne" w Galerii Białej jest związana pewna anegdota. Pewien niemiecki fotograf w latach osiemdziesiątych bawił w Lublinie. Podczas spaceru po mieście jego uwagę przykuły charakterystyczne dla tamtych czasów szyldy: "art....
13 grudnia 2021 r. Galeria Labirynt zamieniła się w kipiącą od emocji ulicę. Dźwięk syren, pełne napięcia twarze widziane z bliska podczas współczesnych demonstracji zostały zestawione z obrazami z epoki PRL. Trwająca kilka miesięcy wystawa "Będzie...
Zrozumieliśmy, że podczas wojny ludzie potrzebują literatury i muzyki. I wcale nie chodzi o rozrywkę, ale o wartości - mówił Serhij Żadan, który w sierpniu spotkał się z mieszkańcami Lublina.
Wernisaż wystawy "Kobieta w podróży" z obrazami Tamary Łempickiej przyciągnął do Zamku Lubelskiego prawdziwe tłumy. - Jestem szczęśliwa, bo frekwencja świadczy o tym, że Tamara jest kochana przez Polaków - mówiła Marisa de Lempicka, prawnuczka...
"Jestem tą, która nie chce zrozumieć" - wyznanie, które słyszymy podczas spektaklu "Mater Furiosa" w reżyserii Joanny Lewickiej urasta do rangi uniwersalnego doświadczenia. Zrodzonego z przemocy i wyrażającego brak zgody na nią.
Fabryka Kultury "Zgrzyt" zajęła w październiku miejsce istniejącego w Lublinie przez blisko trzy dekady klubu Graffiti. Nowy lokal też ma już swoją legendę, bo przez osiem lat z powodzeniem działał w Ciechanowie.
Główną osią Festiwalu Kultury Żydowskiej była muzyka, ale w programie znalazło się również miejsce na warsztaty kulinarne czy zwiedzanie zwykle zamkniętego starego kirkutu.
Koncert "Twarz Boga" w wykonaniu zespołu wokalnego Cuncordu e Tenore de Orosei i wiolonczelisty Ernsta Reijsegera rozpoczął oficjalnie 14. edycję Festiwalu Tradycji i Awangardy Muzycznej "Kody".
Miasto poszukujące formy, jeszcze nie gotowe, którego sensy odkleiły się od realiów i niezbędna jest radykalna przebudowa - taka idea przyświecała 14. edycji Festiwalu Sztuki w Przestrzeni Publicznej Otwarte Miasto/Open City.
Już nie na Jarmark Jagielloński, ale na festiwal "Re:tradycja" wybraliśmy się w połowie sierpnia na Stare Miasto. Impreza zmieniła nazwę, by jeszcze mocniej zaakcentować kulturę tradycyjną.
Jest takie miejsce na Starym Mieście, w którym od ponad 10 lat odbywa się nieustający festiwal dobrego teatru. Lublinianie mają okazję zobaczyć spektakle, o których mówi cała Polska.
Lublin jest pierwszym polskim miastem, które otrzymało tytuł Europejskiej Stolicy Młodzieży. Nagrodą specjalną wyróżniliśmy tych, którzy swoimi działaniami przyczynili się do zdobycia tego wyróżnienia.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.