Ks. prof. Antoni Dębiński ponownie został wybrany na rektora Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. W piątkowych wyborach zdobył zdecydowaną większość głosów.
KWP Lublin. W środę pod Janowem Lubelskim kierowca volkswagena potrącił rowerzystę. Jedna osoba została ranna.
26-latka straciła panowanie nad pojazdem i uderzyła w drzewo. Siła uderzenia był tak duża, że samochód nadaje się jedynie do kasacji. Kobieta z obrażeniami ciała trafiła do szpitala.
Adam Wajrak o zwierzętach wie chyba wszystko. Opowiadać o nich umie też wyjątkowo. I wyjątkowych opowieści spodziewać się można we wtorek 10 maja o godz. 18 w sali Teatru NN w Lublinie.
Cinema City zaprasza w piątek na przygodę z jednym z najbardziej znanych bohaterów Uniwersum Marvela.
Część mieszkańców gminy Jabłonna protestuje przeciwko budowie spopielarni zwłok w Czerniejowie pod Lublinem. Boją się, że piece staną tuż przy zabudowaniach. - Wszystko jest budowane w nowoczesnej technologii. Ani dymu, ani smrodu nie będzie -...
- Chodzi przede wszystkim o to, że społeczeństwu potrzebna jest informacja. Nie może jej uzyskać z telewizyjnych "Wiadomości", bo chyba są jeszcze bardziej zakłamane od tych z czasów głębokiego PRL - mówi Stanisław Żmijan, poseł PO.
W trakcie trwania korowodu z okazji Lubelskich Dni Kultury Studenckiej doszło do groźnego incydentu. Przy ul. Sowińskiego studentka wypadła z platformy, na której bawili się lubelscy żacy. 21-letnia dziewczyna była pijana.
Kobieta wyszła z domu w piątek, 29 kwietnia i odtąd nie kontaktowała się z rodziną. Zostawiła dwutygodniowe dziecko. Odnaleziono samochód kobiety.
To już przesądzone. Miasto wyeksponuje fragmenty cerkwi, które odkopano na placu Litewskim. Najprawdopodobniej po zakończeniu inwestycji będzie można je oglądać przez przeszklenia w nawierzchni
W przyszłym tygodniu zaczną się pierwsze prace przy przebudowie stadionu Startu przy al. Piłsudskiego. Wykonawca ma się z nimi uporać znacznie szybciej niż pierwotnie zakładano, a miasto będzie starało się o dodatkowe pieniądze z ministerstwa sportu.
Poniedziałek pierwszym dniem matur. Jak poszło lubelskim maturzystom?
Pod koniec roku kierowcy powinni pojechać 10-km odcinkiem zachodniej obwodnicy Lublina. Jak przebiega budowa? Filmik z drona w serwisie Youtube umieścił użytkownik Mickey66.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.