To co mnie spotkało, pokazuje, że zwykły obywatel w starciu z politykiem PiS, czy to w sądzie, czy w prokuraturze, jest bez szans. Nawet gdy wina jest ewidentna - mówi Jadwiga Kmieć, mieszkanka Kraśnika, którą Michał Stawiarski, syn marszałka województwa, miał obrażać w sieci.

Sprawa ciągnęła się trzy lata, a dotyczy wydarzeń z jesieni 2019 roku. Wówczas, tuż przed wyborami parlamentarnymi, ktoś zniszczył 70 banerów, na których reklamowali się politycy Prawa i Sprawiedliwości. Sztab wyborczy złożył zawiadomienie na policji, ale wandala nie zatrzymano.

Do sprawy 1 marca 2020 roku wrócił Michał Stawiarski, syn marszałka Jarosława Stawiarskiego, który był wtedy dyrektorem biura posła PiS Kazimierza Chomy. Na swoim profilu na Facebooku napisał, że wie, kto zniszczył banery. Dodał, że ma świadka, ale ten boi się zeznawać. "Też nie powiem, że się nie boję tej kobiety, jest nieobliczalna, ma 60 lat, mieszka na ulicy Koszarowej, wysoka. Nienawidzi PiS… Kodofilka najbardziej zagorzała z tego terenu. (…) Pani związana jest blisko z Urzędem Miasta Kraśnik (startowała w wyborach) z innej opcji"  - napisał w poście Michał Stawiarski.

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.

Aleksandra Sobczak
Czytaj teraz
Więcej
  Komentarze
  Jest kraj, w którym trzoda dokładnie tak samo dociera do koryta, to Rosja putlera. I na tej licencji jak widać działa PiS.
  @Leo767
  jaki pastuch, taką trzoda
  już oceniałe(a)ś
  19
  0
  @R1212
  Odwrotnie.
  już oceniałe(a)ś
  4
  1
  @Leo767

  Na szczęście Polacy nie wyglądają na tak zastraszonych jak Rosjanie.
  już oceniałe(a)ś
  8
  1
  @Leo767
  Czepiacie się chłopaka a tymczasem? Trzeba karierę w peło robić. Jak Janoszek. A teraz jest na listach Janoszek bis - taka kobieca wersja barona Munchhausena. A gdzież ona nie była , kogo nie ratowała , nie słyszałem tylko czy leciała na kuli armatniej:)
  Takie miszcze to tylko w peło
  już oceniałe(a)ś
  0
  3
  Piss mafia czy oligarchia na ruskich wzorcach?
  @Vito(ld)60
  To jest to samo.
  już oceniałe(a)ś
  11
  0
  @Vito(ld)60

  Tak jest. A najgorsze jest to, że oni nigdy się nie nażrą, nigdy im nie będzie dość. Dlatego tak bardzo dbają o swoje dzieci, wysyłają ich za granicę do najlepszych szkół. Potem te dzieci zajmą ich miejsce i będą dalej kraść. Bo każde potrzebuje mieszkania i samochodu. I każde ma jeszcze jakichś dalszych krewnych i znajomych, którzy też potrzebują mieszkania i samochodu. I ci krewni mają kolejnych krewnych...
  już oceniałe(a)ś
  13
  0
  facet opluwać umie, zapierać się swojej działalności też. Chce startować w wyborach z poparciem PIS. Czego nie rozumiecie ?
  @psm51
  Typowy pispwski pisdz..lec
  już oceniałe(a)ś
  11
  0
  @psm51
  ma, kurde, odpowiednie walory!
  już oceniałe(a)ś
  3
  0
  Synalek drechol, któremu woda sodowa do tego pustego sagana uderzyła. Posprzątamy was i znowu bedziesz mógł w remizie podłogę szorować bo tylko do tego się nadajesz młocie.
  @adasko79
  Nie inaczej.
  już oceniałe(a)ś
  9
  0
  @adasko79
  sprątanie musi być strukturalne. Młodzi się muszą za politykę brać
  już oceniałe(a)ś
  3
  0
  Kraj w rękach łajdaków.
  już oceniałe(a)ś
  64
  0
  U mnie w domu też drzwi na rozstrzał pootwierane. Każdy może sobie wejść i z mojego konta na Wyborczej pisać co chce.
  O właśnie. Wydaje mi się, że wczorajszej zupy ubyło.
  Przestrzał, przestrzałem, ale zupę wyjadać?
  @krynolinka
  W punkt :))))
  już oceniałe(a)ś
  15
  0
  @m_x_m
  I wesolutko napoczęty został poniedziałek ;-)
  Poczęty?
  Ok, ok, już się ogarniam bo mi zero zaraz na chatę wjedzie z uczuciem..
  :)
  już oceniałe(a)ś
  11
  0
  Ach ten Kraśnik! A w Kraśniku rośnie kolejny pisowski pasożyt, który robi błyskotliwą karierę partyjnego działacza od wszystkiego i od niczego. Gość ma 33 lata i z tego co przeczytałem swą karierę rozpoczął u tatusia od dyrektorowania w jego biurze, potem asystentura u europosłanki, jakieś pisowskie stowarzyszenie sponsorowane z naszej kasy no no...po prostu klasyka. Kariera typowego aparatczyka. Co ten człowiek wie, czego doświadczył, czym może się poszczycić? Tacy ludzie, bez skrupułów i zepsuci do cna, od młodości, rwą się do władzy, a jak się dorwą trzymają się jej pazurami bo poza byciem funkcjonariuszem partyjnym i pasożytowaniem na publicznym mieniu niczego innego nie potrafią. I dziwnym trafem najczęściej są to pisiory. Od małego.
  już oceniałe(a)ś
  58
  0
  A Wieruszów pokazał Polskę w pigułce! Mimo przejęcia państwa udaje im się otumanić zaledwie 1/3 wyborców, a im bliżej wyborów tym więcej będzie tych, którzy przejrzeli, że PiS, to degeneracja...
  @plukasz
  Oby tak było jak piszesz.
  już oceniałe(a)ś
  6
  0