Dziś w największym w Lublinie żłobku mieszczącym się przy ul. Zelwerowicza jest miejsce dla 210 dzieci. Miasto chce, by po przebudowie zmieściło się kolejnych 180 maluchów.

Żłobek przy ul. Zelwerowicza na lubelskim Czechowie otwarto we wrześniu 2018 roku. Jego budowa pochłonęła 13,7 mln zł. To najmłodsza, a jednocześnie największa tego typu miejsca placówka. Jest tu miejsce dla 210 maluchów podzielonych na sześć grup. Oprócz sal, jadalni czy sanitariatów dzieci mają do dyspozycji sale tematyczne: plastyczną, muzyczną, audiowizualną czy sensoryczną. W żłobku są też kuchnia, magazyn, pralnia oraz biura.

I choć placówka istnieje zaledwie pięć lat, to władze Lublina już przygotowują się do jej przebudowy. Po niej w budynku ma się znaleźć miejsce dla kolejnych 180 dzieci. To oznacza, że w sumie opieką objętych zostałoby aż 390 maluchów w wieku od kilku miesięcy do trzech lat.

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.

Bartosz T. Wieliński poleca
Czytaj teraz
Więcej
    Komentarze