W swoim ostatnim spotkaniu rozgrywek PGNiG Superligi piłkarki ręczne MKS-u FunFloor Perły gładko pokonały u siebie elbląski Start. Lublinianki zostały uhonorowane srebrnymi medalami za wicemistrzostwo Polski, pożegnano też pięć zawodniczek, które...
W sobotę prezydent Lublina i mer Charkowa podpisali umowę o partnerstwie obu miast. Ze względu na trwającą wojnę w Ukrainie uroczystość odbyła się w formie online.
Kierowca volkswagena chcąc uniknąć zderzenia z innym pojazdem zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się z citroenem. Na skutek wypadku kierująca i pasażerka z citroena trafiły do szpitala.
Przez blisko tydzień gotowy i dopuszczony do ruchu fragment trasy S19 był zamknięty, bo politycy PiS nie mieli wolnych terminów. W końcu w sobotę oficjalnie przecięli wstęgę. To oznacza, że kierowcy mogą wygodnie podróżować między Lublinem a...
Przed bardzo silnym wiatrem ostrzega Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Szczególnie mocno będzie wiało na północy i w centrum województwa lubelskiego.
Ten wielce utytułowany średniodystansowiec ostatnio bronił barw AZS-u UMCS-u Lublin. Marcin Lewandowski z powodzeniem startował na bieżniach całego świata i odniósł wiele cennych sukcesów. Teraz nieoczekiwanie postanowił zawiesić kolce na kołku.
Pierwsza z podróży już w sobotę, kolejne w niedzielę i najbliższe weekendy. Z okien zabytkowego Gutka można będzie oglądać historyczne miejsca w Lublinie. Opowie o nich przewodnik.
Beniaminek ekstraklasy Górnik Łęczna nie zdołał zachować ligowego bytu i po jednym sezonie musi opuścić piłkarską elitę. Na pożegnanie zielono-czarni podejmą w sobotę białostocką Jagiellonię.
Nie zawsze z młodzieńczej miłości powstaje trwały związek i solidna instytucja. W przypadku Piotra Kotowskiego tak się stało. Zakochał się w kinie i zbudował jeden z najlepszych DKF-ów w Polsce, który obchodzi właśnie jubileusz 50-lecia.
Żużlowcy Motoru Lublin kroczą od zwycięstwa do zwycięstwa. W 6. kolejce PGE Ekstraligi wicemistrzowie Polski gładko pokonali na wyjeździe Arged Malesę i plasują się na pozycji lidera. Najlepszy na torze był kapitan Koziołków Mikkel MIchelsen.
W sobotę wojsko będzie promowało dobrowolną zasadniczą służbę wojskową na wojskowych piknikach w całym kraju. Dwa z nich odbędą się w województwie lubelskim - w parku miejskim w Rykach oraz na placu przy Centrum Kultury i Promocji w Kraśniku.
Rozgrywki PGNiG Superligi kobiet dobiegają końca. W ostatnim meczu sezonu piłkarki ręczne MKS-u FunFloor Perła podejmą w sobotę Start Elbląg i chcą się godnie pożegnać z publicznością.
Katarzyna Michalak, reportażystka Radia Lublin została doceniona drugą nagrodą w konkursie, który towarzyszył Festiwalowi Sztuki Radiowej w Chorwacji.
Twórcy wizualni, projektanci, architekci i rzemieślnicy z całej Polski spotkali się w salach wystawienniczych w Galerii Białej, by stworzyć wielowątkową ekspozycję. Otwarcie wystawy zatytułowanej "art. dekoracyjne" w piątek.
Lubelski Motor z kompletem zwycięstw przewodzi PGE Ekstralidze. Na drugim biegunie jest Arged Malesa, który nie zdobył jeszcze żadnego punktu. Oba zespoły spotkają się w piątek w Ostrowie Wielkopolskim.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.