Wyższych pensji domagają się już nie tylko pracownicy MOPR. O tysiąc złotych więcej chcą zarabiać urzędnicy z ratusza oraz opiekunowie z DPS-ów. A to może nie być koniec.
Autorem tej pozycji jest prof. dr hab. Robert Litwiński, który napisał pierwszą kompletną monografię naukową poświęconą temu wielce zasłużonemu dla Lublina klubowi.
Nie na Jarmark Jagielloński, ale na festiwal "Re:tradycja" wybierzemy się w drugiej połowie sierpnia do centrum miasta. Impreza zmienia nazwę, by jeszcze mocniej zaakcentować kulturę tradycyjną.
W drugoligowym Motorze nie będą już grali Maciej Firlej i Paweł Moskwik. Natomiast zostali w klubie Rafał Król i Kamil Rozmus.
Prof. Mirosław Piotrowski podpisał proputinowskie oświadczenie, z którego wynika, że to Ukraina i NATO przyczyniły się do wybuchu wojny.
Po ostatnich wyborach do Rady Miasta w 2019 roku, kiedy jak większość lublinian głosowałam na klub radnych prezydenta Żuka, pewnie jak większość lublinian cieszyłam się z wygranej z Prawem i Sprawiedliwością 19:11. Dziś radość zamienia się w...
W zespole pierwszoligowego Górnika zagra dwóch nowych piłkarzy. Obaj przyszli z Legii Warszawa. Barwy łęcznian nadal będzie reprezentował Maciej Gostomski.
Radni blisko trzy lata temu pozytywnie wypowiedzieli się o potrzebie uruchomienia miejskiego programu dofinansowania zabiegów in vitro. Nie ruszył do dziś. Prezydent nie ukrywa, że w najbliższym czasie nie ma na to szans.
Po tekście "Wyborczej", w którym opisaliśmy luksusowe auta z parkingu przed VI Komisariatem Policji na lubelskich Tatarach, Komenda Miejska Policji wszczęła czynności wyjaśniające. Wcześniej komenda starała się tę sprawę bagatelizować.
Od 1 lipca wracają połączenia kolejowe na lotnisku w Świdniku. Rozkład jazdy szynobusów ma być dostosowany do połączeń lotniczych.
Łukasz Bilik, obecny rzecznik prasowy Zarządu Nieruchomości Komunalnych, od 1 lipca będzie pełnił funkcję menedżera śródmieścia. Jednym z jego pierwszych zadań będzie próba wprowadzenia większej ilości zieleni na Stare Miasto.
W piątek mieszkańcy Krasnegostawu będą spacerować po przejściu dla pieszych na trasie z Lublina do Zamościa. To ich sprzeciw wobec planów budowy szybkiej kolei, która oznacza wyburzenia domów
Termin zgłoszenia mija w czwartek, 30 czerwca. Tymczasem w Lublinie deklaracje złożyło dotąd zaledwie 39 proc. właścicieli budynków.
Rozpoczęło się od wyprawy rowerowej i przekonywania mieszkańców dlaczego ochrona niezwykle cennej przyrody jest ważniejsza od nowej kopalni. Później była żywa wstęga i koncert muzyki tradycyjnej Polesia.
Luksusowe auta pojawiły się na parkingu przed komisariatem policji na początku marca. Stały tam przez trzy miesiące. Kiedy zaczęliśmy o nie dopytywać, samochody niespodziewanie zniknęły, a rzecznik policji przestał odbierać od "Wyborczej" telefony.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.