Każdego roku w Lublinie kilka osób traci życie, a kilkadziesiąt zostaje rannych, przechodząc przez pasy. Czyli w miejscu, gdzie powinni być szczególnie chronieni.
Uczniowie, którzy rozpoczynali zajęcia później niż o 8.30, osiągali lepsze wyniki w nauce - mieli lepsze stopnie w ciągu roku i lepiej zdawali całoroczne testy z nauk ścisłych, przede wszystkim z matematyki, oraz z nauk przyrodniczych
"Przyszłość kina" to hasło przewodnie trzynastej edycji Lubelskiego Festiwalu Filmowego. W tym roku na widzów czeka blisko 150 filmów z 43 krajów. Część z nich powalczy o statuetki Złotego Mrówkojada.
Trwa dobra passa koszykarzy lubelskiego Startu. Czerwono-czarni przerwali pasmo pięciu zwycięstw z rzędu Trefla, i dokonali tej sztuki w Sopocie.
Zmarł Jerzy Janiszewski, znany prezenter radiowy, producent, dziennikarz muzyczny i promotor Budki Suflera. O jego śmierci poinformowało w sobotę wieczorem Radio Lublin, z którym Janiszewski był związany przez lata.
Wysoką wygraną zakończyli pierwszą rundę piłkarze trzecioligowego Motoru. W derbach regionu zespół trenera Mirosława Hajdy pokonał na Arenie Lublin Hetmana Zamość 4:1, a trzy gole dla zwycięzców strzelił Dominik Kunca.
Nie żyje 53-latka, którą potrącił kierowca hyundaia. Kobieta zmarła na miejscu.
Piaski. 53-letni kierowca renault przejechał przez rondo, taranując znaki. Zatrzymał się dopiero na betonowym ogrodzeniu. Prawdopodobnie mężczyzna zasłabł za kierownicą.
W sobotę wystartowała 19. edycja Szlachetnej Paczki. Zainaugurował ją w samo południe marsz ulicami Lublina.
Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło w sobotę po godz. 9 na skrzyżowaniu ul. Kameralnej z Kompozytorów Polskich.
Baranów. 53-letni mężczyzna zginął w pożarze domu jednorodzinnego. Jego zwłoki znaleziono w kotłowni budynku.
Cudzoziemcy w Lublinie chcą czuć się akceptowani, być mile widzianą częścią społeczeństwa. Jak dać im do zrozumienia, że tak właśnie jest? Usiąść wspólnie do stołu. I porozmawiać.
- W moim świecie Dekalog i Kazanie na Górze są nieusuwalne. I nie trzeba być człowiekiem religijnym, żeby mieć to przekonanie - mówił Adam Michnik podczas debaty wokół książki "Między Panem a Plebanem".
Akademia Odkryć Fotograficznych zaprasza na plac przed Centrum Kultury na wystawę "Kontrapunkt" fińskiego fotografa Jukki Male.
Ul. Piłsudskiego. 25-letni motocyklista, chcąc uniknąć zderzenia z wyjeżdżającym z drogi podporządkowanej audi, położył jednoślad i sunął po jezdni. Jego motocykl uderzył w znak drogowy, następnie w betonowy śmietnik oraz dwa samochody. Zdarzenie...
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.