Ludzie płakali, kiedy w południe 12 czerwca 1981 roku, stojąc na dziedzińcu KUL obok Lecha Wałęsy, Czesław Miłosz recytował: "Który skrzywdziłeś człowieka prostego/ Śmiechem nad krzywdą jego wybuchając,/ Gromadę błaznów koło siebie mając/ Na...
- Powiedzieli mi: "My na towarzysza mamy haki", a ja walnąłem dłonią w poręcz fotela i odpowiedziałem podniesionym głosem: "Mam czyste sumienie" - konserwator zabytków Kazimierza Dolnego Jerzy Żurawski wspomina lata 70.
- Przeciętny dom jednorodzinny w naszym kraju pochodzi z katalogu okropnych, gotowych projektów. Dach dwuspadowy, czasem mansardowy, przy wejściu kolumny - mówi znany architekt Bolesław Stelmach. Ten dom zbudowany na przedmieściach Lublina jest inny.
Historia lubelskiej Grupy "Zamek, to opowieść o kolorowych ptakach w ponurym mieście lat 50. To był taki czas, kiedy awangardowi młodzi artyści najlepiej się czuli na katolickim uniwersytecie.
Były starosta kraśnicki Andrzej Rolla ma wkrótce objąć stanowisko dyrektora Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej. To zagorzały krytyk Unii Europejskiej, który wzywa do obrony Polski przed "liberalnymi sprzedawczykami".
Usłyszałem kiedyś, że Brama Grodzka jest miejscem, z którego w świat wychodzi światło. Dzisiaj, w tym świetle, widzę twarze Zigiego i Nechamy.
Janów Lubelski postawił na nietypową jak na kąpieliska atrakcję i nad brzegiem zalewu zbudował Zoom Natury, który ma łączyć zabawę z edukacją. Jednak to tylko przedsmak wielkiego kompleksu leśnego kryjącego wiele ciekawostek
Tradycyjne gry i zabawy, które jeszcze w latach 90. dominowały na polskich wsiach i osiedlach, są już dziś wspomnieniem. Ale nie tylko smartfony są temu winne. Ludzie pozamykali się w swoich mieszkaniach i swoich sprawach.
Lotnisko, Centrum Spotkań Kultur, sieć dróg, które połączyły Lubelszczyznę z ekspresówką S17 - to zdaniem to zdaniem byłego marszałka Krzysztofa Grabczuka trzy najważniejsze inwestycje samorządowe ostatnich dwóch dekad.
Do głowy by mi nie przyszło, że 4 czerwca, w rocznicę najradośniejszego wydarzenia w polskim życiu społecznym ostatnich dekad, zamiast świętować, przyjdzie mi, jak 34 lata temu, demonstrować przeciwko władzy, która krok po kroku pozbawia nas...
Dawne Zakłady Tytoniowe należące do właścicieli słynnej uprawy konopi, przejdą rewitalizację. - Chcemy stworzyć miejsce wyjątkowe, które trochę odczaruje tę część miasta. Ludzie takich przestrzeni są głodni - mówią przedsiębiorcy.
We wtorek startuje nowy sezon Lubelskiego Roweru Miejskiego. Miasto przygotowało promocję dla wypożyczających. Wystarczy zapłacić złotówkę, by korzystać z jednośladów do woli do końca kwietnia.
Fatalny stan sanitarny skłonił w latach 30. władze Lublina do zamknięcia Czechówki w kanale. Kilka lat temu podczas prac nad nowym planem zagospodarowania Podzamcza wrócił pomysł, by rzekę odsłonić. Ratusz nie zdecydował się jednak na taki krok.
Gmach Dyrekcji dla 740 pracowników, siedmiopokojowa willa dla prezesa i trzy dwurodzinne mieszkaniami dla dyrektorów. Poza tym 150 budynków, gdzie najmniejsze mieszkanie miało powierzchnię 70 m kw. Zaraz po Gdyni to była największa inwestycja...
- Pomagamy przy każdej okazji. Wymaga tego od nas odpowiedzialność społeczna - mówi Dominika Adamska z zarządu firmy Technotop. Lubelska spółka zajmująca się sprzedażą aut wylicytowała na aukcji WOŚP "jedynkę" tygodnika "Wyborczej".
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.