Kościół
Trzeba zmienić język Kościoła. O wartościach nie można mówić w sposób wykluczający. Brak tolerancji dla mniejszości homoseksualnych jest dla młodych ludzi nie do zaakceptowania - uważa socjolog z KUL ks. dr Tomasz Adamczyk.
tradycyjne gry i zabawy
Tradycyjne gry i zabawy, które jeszcze w latach 90. dominowały na polskich wsiach i osiedlach, są już dziś wspomnieniem. Ale nie tylko smartfony są temu winne. Ludzie pozamykali się w swoich mieszkaniach i swoich sprawach.
gofry u Ireny
- Wciąż zaczepiają mnie ludzie na ulicy i dziękują za smaki dzieciństwa. Cieszę się z tej sympatii, bo to miejsce było całym moim życiem - mówi pani Irena, której kultowe gofry zachwycają już kolejne pokolenia lublinian. Mają one nawet swój fanpage,...
Uchodźcy
Jest duże prawdopodobieństwo, że dziś w jednej ze szkół w Lublinie, Częstochowie czy Pułtusku uczy się przyszły prezydent Ukrainy. To dla nas ważne, czy zapamięta Polskę jako kraj tolerancyjny czy ksenofobiczny.
Galeria Labirynt
Sztuka może być bardzo dobrym narzędziem dialogu ze społecznością lokalną. Już to robiliśmy od kilku lat, intuicyjnie, starając się, by galeria była miejscem, które należy do osób przychodzących do niej, miejscem przyjaznym i bezpiecznym również dla...
Łukasz Wdowiak
W swoim najpopularniejszym pranku chodzi po miasteczku akademickim bez spodni. Akcja kończy się spotkaniem z policją
NATO
Nie wszyscy Amerykanie chcieli Polski w NATO. Trzeba było przekonać think tanki, ośrodki akademickie, prasę i przede wszystkim senatorów. O kulisach udanej operacji dyplomatycznej w USA rozmawiamy z byłym ambasadorem Andrzejem Jaroszyńskim.
drogi w lublinie
Oferty firm zainteresowanych budową ważnej trasy są znane od półtora miesiąca. Mimo tego urzędnicy nie wybrali wykonawcy prac. Problemem są pieniądze. Miasto, jeśli chce zbudować trasę, musi znaleźć brakujące 26,5 mln zł.
historia Lubelszczyzny
Goci na Lubelszczyźnie początkowo wywoływali wśród badaczy śmiech. Wykopaliska przyniosły jednak bezsprzeczne potwierdzenie, że nie tylko tam byli, ale wręcz stworzyli sporą aglomerację. W miejscu starożytnej krainy powstaje właśnie muzeum.
Dworzec metropolitalny w Lublinie
Nie ma szans, żeby budowa dworca metropolitalnego w Lublinie zakończyła się w lutym przyszłego roku - ustaliła "Wyborcza". Wykonawca prac ma spore problemy z dostawami materiałów i sprzętem. Inwestycja zakończy się znacznie późnej, niż wynika to z...
Nie ma lepszych i gorszych uchodźców, nie ma lepszych i gorszych migrantów. Wszystkim nam przysługują te same prawa i wolności. Nie dzieli nas już żadna granica. Łączy nas miasto.
Holokaust
Lubycza Królewska już dawno powinna upamiętnić zagładę mieszkających tam przed wojną Żydów. Teraz władze miasta próbują ten błąd naprawić, ale robią to nieudolnie, w pośpiechu.
przestrzeń miejska
Nie mam wątpliwości, że uchwała krajobrazowa jest wielowątkowym dokumentem, który należy przygotować z niezwykłą starannością. Ale od 2015 r. było dość czasu, żeby się z tym uporać.
historia Lublina
Czy historię miasta warto opowiadać jedynie datami i faktami? Tomasz Pietrasiewicz, dyrektor Ośrodka Brama Grodzka-Teatr NN, swoim nowym projektem chce pokazać, że niekoniecznie i odważnie sięga po legendy oraz cudowne i tajemnicze wydarzenia....
Fabryka Kultury Zgrzyt
Fabryka Kultury "Zgrzyt" zajmie od października miejsce istniejącego w Lublinie przez blisko trzy dekady klubu Graffiti. Nowy lokal też ma już swoją legendę, bo przez osiem lat z powodzeniem działał w Ciechanowie.
Copyright © Agora SA